.

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

.

Postprzez ax45gs4 » 20 kwi 2012, o 18:36

.
Ostatnio edytowano 18 lis 2015, o 17:29 przez ax45gs4, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
ax45gs4

NOWY
 
Posty: 10
Images: 0
Dołączył(a): 18 kwi 2012, o 23:49
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Czy dobrze wybrałem pierwszą obsadę?

Postprzez 4ndrew » 20 kwi 2012, o 19:29

ja bym proponowal zakupic troche podrosnietych sadzonek i spokojnie dadza rade w gruncie , a jak wysiewac teraz to mozesz postawic na ilosc roslin a nie na wielkosc i tez costam urosnie . Nie bedziesz mial wielkich krzakow w licznymi owocami , tylko mniejsze ale w duzej ilosci i z kazdego costam sie zbierze .
Avatar użytkownika
4ndrew

CHILIHEAD
 
Posty: 840
Images: 519
Dołączył(a): 16 mar 2012, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 5
Papryki: omnomnom

.

Postprzez ax45gs4 » 20 kwi 2012, o 20:15

.
Ostatnio edytowano 18 lis 2015, o 17:31 przez ax45gs4, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
ax45gs4

NOWY
 
Posty: 10
Images: 0
Dołączył(a): 18 kwi 2012, o 23:49
Papryki:

Re: Czy dobrze wybrałem pierwszą obsadę?

Postprzez karlos » 20 kwi 2012, o 22:34

przy twoim podejsciu zacznij za rok :p
kocham chili pod każdą postacią :)
Obrazek
Jeśli lubisz chili i cycki to kliknij w baner powyżej <chili>
MIEJSCE NA SPAM--->
Avatar użytkownika
karlos

VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2098
Images: 28
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 14:39
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 1
Papryki:

Re: Czy dobrze wybrałem pierwszą obsadę?

Postprzez Justysia » 20 kwi 2012, o 22:36

zamiast debatowac pogadaj z bercikiem bo szkoda czasu :) są też odmiany tj Early Japaleno które wcześniej dają plon. Moim zdaniem w przedziale średniej ostrości znajdziesz odmiany które spokojnie poradzą sobie jeszcze w tym sezonie. W zeszłym roku najszybciej plony dały mi Inferno F1 hybrid (choć jest to mało ostra papryka ale do kanapli, do pilki czy nadziewania fajna, krucha i chrupiąca), bishopy i embery zaraz po nich razem z cayenne, ancho i czymś tam jeszcze. Jesli chcesz coś z ostrzejszej półki to faktycznie lepiej zamów zadzonkę ale jeśli posiejesz nasiona to też coś Ci wyrośnie i posmakujesz. To tyle z mojej strony. Do dzieła akwes! Apropo działki- w sierpniu 2011 musiałam przedadzić część roślin do gruntu u dziadków na działce (nie pod folią), wykopałam je pod koniec września.
Co do przezimowania to u mnie w mieszkaniu bez problemu przezimowało 20 z 22 krzaków w temp koło 20 stopni (w normalnych domowych warunkach bez zbytnich ceregieli). Odmiany to Jalapeno, Ancho, Jamaican hot chocolate, Anaheim, Habanero white i red, Cayenne yellow, Explosive ember i kilka w których nie wiem jeszcze co rośnie aaaa i bishop's crown i inferno hybrid. Nie podcinałam ich, rosły sobie jak chciały.

-- 20 kwi 2012, o 23:39 --

poprostu sadź co "Ci w duszy gra" ;) wejdź sobie na www.thechileman.org albo u nas gdzie są opisane gatunki i zamów nasiona u forumowiczów, im dłużej zwlekasz tym gorzej i tyle:) Pozdro
Avatar użytkownika
Justysia

CHILIHEAD
 
Posty: 844
Images: 1
Dołączył(a): 12 cze 2011, o 13:31
Lokalizacja: Moje miasto ŁDZ
Papryki:

Re: Czy dobrze wybrałem pierwszą obsadę?

Postprzez karlos » 20 kwi 2012, o 23:09

Justysia przeczytaj ostatni post?
Na chu... tyle pier... trzy po trzy w temacie?
Skoro brak chęci i podejścia to niech sieje za rok! Nic na siłę :)
Jak by nie patrzeć to co wyda teraz... wystarczy kupić 2 lub 3 butelki VV i sezon przetrwa ;) taka prawda
kocham chili pod każdą postacią :)
Obrazek
Jeśli lubisz chili i cycki to kliknij w baner powyżej <chili>
MIEJSCE NA SPAM--->
Avatar użytkownika
karlos

VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2098
Images: 28
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 14:39
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 1
Papryki:

.

Postprzez ax45gs4 » 21 kwi 2012, o 01:42

.
Ostatnio edytowano 18 lis 2015, o 17:31 przez ax45gs4, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
ax45gs4

NOWY
 
Posty: 10
Images: 0
Dołączył(a): 18 kwi 2012, o 23:49
Papryki:

Re: Czy dobrze wybrałem pierwszą obsadę?

Postprzez Poms » 21 kwi 2012, o 08:56

Jeżeli Ci nie zależy na dużej ilości owoców, to śmiało sadź. Ja posadziłem swoje we wrześniu/październiku. Jeszcze się nie doczekałem żadnego owocu (jeden mi dopiero rośnie). Polecał bym Ci posadzić nieco więcej niż chcesz, bo część padnie z różnych przyczyn. Doświadczenie jest bardzo ważne w uzyskaniu dobrych plonów, za pierwszym razem może nie wyjść. Tak jak piszesz - na spokojnie sobie wszystko pozbieraj, poeksperymentuj. Owoce to łatwiej będzie kupić, a na własne przyjdzie czas.
Avatar użytkownika
Poms

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 427
Images: 23
Dołączył(a): 11 wrz 2011, o 17:38
Lokalizacja: Gdańsk
Papryki:

Re: Czy dobrze wybrałem pierwszą obsadę?

Postprzez karlos » 21 kwi 2012, o 09:28

akwes napisał(a):Czyli, że nawet jeżeli nie będzie zbiorów dużych, to i tak sieje. Chciałem po prostu zaznaczyć, że w tym sezonie to nie zbiory będą dla mnie najważniejsze, a zdobycie doświadczenia, oprzyrządowania oraz krzaków - póki co, choćby dla samego cieszenia się tym, że rosną :)



Wybacz czytałem po promilach, teraz mogę napisać, że popieram ciebie w 100% ;)

Przezimujesz krzaki bez większych problemów i będziesz mógł liczyć na sensowne zbiory <thumright>
kocham chili pod każdą postacią :)
Obrazek
Jeśli lubisz chili i cycki to kliknij w baner powyżej <chili>
MIEJSCE NA SPAM--->
Avatar użytkownika
karlos

VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2098
Images: 28
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 14:39
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 1
Papryki:

Poprzednia strona

Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości