Hodowla

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Hodowla

Postprzez Atlantir1 » 17 sie 2019, o 20:24

Witam! Czy byłoby możliwe zasiać jeszcze w tym roku jakiekolwiek papryczki aby się udało je zebrać czy raczej nie ma szans? Wiem, że od tak teraz same nie urosną ale czytałem, że ktoś posiał nawet w listopadzie tyle, że musiał się postarać aby urosły ale udało mu się.
Avatar użytkownika
Atlantir1

ŚWIEŻAK
 
Posty: 4
Dołączył(a): 17 sie 2019, o 20:22
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Hodowla

Postprzez RTLSE » 18 sie 2019, o 00:58

Zainteresuj się Growboxem. Musiałbyś w nim trzymać od początku do końca aby coś z tego wyrosło, bo gdzieś tam najszybciej w grudniu byś coś miał.
Avatar użytkownika
RTLSE

ŚWIEŻAK
 
Posty: 8
Dołączył(a): 7 mar 2019, o 02:11
Papryki:

Re: Hodowla

Postprzez Atlantir1 » 18 sie 2019, o 11:12

To kiedy bym miał raczej średnio mnie obchodzi, chcę mieć satysfakcję, że jednak wyhodowałem coś takiego haha, ile kosztuje taki growbox w którym mógłbym mieć uznajmy 3 roślinki lub więcej?

-- 18 sie 2019, o 11:35 --

tak czytam i w sumie byłbym zdolny zrobić takowego growboxa, tylko pytanie jakie wymiary byłyby potrzebne na 9 doniczek z papryczkami
Avatar użytkownika
Atlantir1

ŚWIEŻAK
 
Posty: 4
Dołączył(a): 17 sie 2019, o 20:22
Papryki:

Re: Hodowla

Postprzez Siwcun » 18 sie 2019, o 20:41

Dużo miejsca trzeba. Policz sobie że paprykę trzeba mieć conajmnie w odstępach 40x40cm. Do tego koszta związane z wentylatorami i światłem dość spore, no chyba że zamówisz na alli, ale długo idą te rzeczy. Ja zrobiłem growboxa w piwnicy i daje radę.
Avatar użytkownika
Siwcun

NOWY
 
Posty: 22
Images: 0
Dołączył(a): 6 kwi 2019, o 21:24
Papryki: habanero red
trinidad scorpion
carolina reaper

Re: Hodowla

Postprzez Mr. Ed » 19 sie 2019, o 10:53

Odpuść sobie. Jeden z chiliheadów próbował tego kilka lat temu - więcej kłopotów niż korzyści. Potrzebujesz dużego boksa i mnóstwo światła ($$$ za prąd), sztuczne oświetlenie nie zastąpi słońca i efekty będą raczej skromne, a poza tym będziesz non stop walczyć ze szkodnikami.

Poczytaj tutaj: viewtopic.php?f=24&t=4191 "Hodowla zimowa w growboxie jest bardzoooo upierdliwa w porównaniu z balkonową"

Spróbuj wysiać kilka roślinek tak dla nabycia wprawy (z własnych obserwacji nauczysz się więcej niż z książek), a jeśli masz miejsce na słonecznym parapecie, przezimować do przyszłego sezonu, będą miały lepszy start na wiosnę.
.

Wysłane z mojego starego peceta z użyciem palców.

Growbox na białych LED-ach | Growlog 2014 | Growlog 2015 | Growlog 2016 | Growlog 2017
Avatar użytkownika
Mr. Ed

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1024
Images: 380
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 10:47
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 55
Papryki: 2 kilo suszu z ubiegłych sezonów

Re: Hodowla

Postprzez adam24 » 20 sie 2019, o 10:21

Ja w zimie kupiłem specjalna żarówke do uprawy. Naświetlałem około 8 godz dziennie nic nie rosło , dopiero na wiosne przestawiłem na okno wyszło słońce i ruszyły :D . Teraz to już zaowocować z nasion ci nie zdążą. Może zdobądź krzaczki ? Tak jak ktoś napisał nauczysz sie dbać o te rośliny , podlewać itp. Na wiosne wysiejesz nasionka i jak ci urosną to juz będziesz wiedział jak o nie dbać :).
Avatar użytkownika
adam24

NOWY
 
Posty: 43
Dołączył(a): 14 lis 2018, o 20:13
Papryki:


Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron