Zbiór i kilka pytań...

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Zbiór i kilka pytań...

Postprzez moshica » 14 paź 2018, o 17:38

Witajcie

Mam kilka pytań po tegorocznym zbiorze, pewnie niektórzy z Was mają te same dylematy.
1. Pierwsze pytanie dotyczy odmiany Cheiro Roxa, kiedy ją zebrać ? Obecnie owoce ma różowo fioletowe i nie wiem czy już je pozrywać czy dalej czekać ?
2. Odmiana Piri Piri zrzuciła mi liście, czerwone papryki z niej zebrałem, ale zostały tylko gałązki, czy jak je przezimuję, to odrosną wiosną liście ?
3. Niektóre odmiany jak AjiOmnicolor (część czerwonych z niej dziś zerwałem) lub Scarlet Lentern nadal mają zielone owoce, czy one utrzymają się do wiosny dojrzewając, czy po prostu zwiędną/opadną ?

Co do przechowywania, wszystkie obecnie moje papryki sa w pokoju z temp. ok 16st, zimą w pomieszczeniach będę tam miał ok 8 - 12 st, dadzą radę przeżyć do kolejnego sezonu wg. Was ?
Ekspozycja z oknami na zachód, czyli mało słońca, tylko słabe światło....
Avatar użytkownika
moshica

NOWY
 
Posty: 32
Dołączył(a): 10 lip 2017, o 10:11
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Zbiór i kilka pytań...

Postprzez Equilirim » 24 paź 2018, o 20:46

Witam, mi przy 16 stopniach zaczeły wypadać liście. W drugim pokoju mam 20 i szystko ładne, mam okna na zachód. W tym pokoju z 20 stopni wszystko przetrwało.
Avatar użytkownika
Equilirim

NOWY
 
Posty: 33
Dołączył(a): 11 lip 2018, o 22:56
Lokalizacja: Kraków
Papryki: Bischops Crown,Cyclon,Bulgarian Carrot i wiele innych

Re: Zbiór i kilka pytań...

Postprzez H2P_NTM » 10 lut 2019, o 18:49

W moim pokoju mam temperaturę ok. 25 stopni celcjusza i papryki rosną od listopada.
(od listopada to dlatego że posiałem w końcówce października przeterminowane nasiona i byłem prawie pewnien że nic z tego nie będzie jednak się myliłem i teraz mam 5 dodatkowych papryczek w domu)
Avatar użytkownika
H2P_NTM

ŚWIEŻAK
 
Posty: 5
Dołączył(a): 10 lut 2019, o 10:02
Papryki:


Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości