Zatrzymanie wzrostu siewek. Pytanie.

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Zatrzymanie wzrostu siewek. Pytanie.

Postprzez StudzeKisiel » 20 kwi 2018, o 07:26

Witam, jestem nowicjuszem odnośnie papryczek natomiast w ogródku na działce mam doświadczenie :)
Mam pytanie odnośnie wzrostu papryczek.
Jakoś w połowie lutego posadziłem kilka odmian (tak, brałem na chybił trafił) jakieś zwykłe "łatwe" chilli, i kilka habanero.
Od jakiegoś czasu roślinki stanęły w miejscu. Stały zawsze na oknie gdzie od +-12 do końca dnia miały słońce + w nocy gdzejnik włączony. Wysorsły dość szybko pp czym stanęły w miejscu.
Kurczę co robić? Nie nawoziłem niczym bo nie wiem jaki kupić (wybór zbyt duży i zbyt wiele opinii).
W niedziele poprzesadzałem je do większych pojemników i wystawiłem na balkon, zahartowałem i od wczoraj siedzą na balkonie 24h (w foliaku oczywiście) w nocy w foliaku temp nie spada niżej niż 7st. Wiem za mało aczkolwiek nie mam miejsca w domu na to bo tylko jeden słoneczny parapet.
Avatar użytkownika
StudzeKisiel

ŚWIEŻAK
 
Posty: 4
Dołączył(a): 19 kwi 2018, o 21:17
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Zatrzymanie wzrostu siewek. Pytanie.

Postprzez Ciapek23 » 20 kwi 2018, o 09:22

Daj zdjecia bo tak to ciężko coś rzec :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Avatar użytkownika
Ciapek23

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 137
Dołączył(a): 14 lis 2016, o 17:33
Pochwały: 2
Papryki:

Re: Zatrzymanie wzrostu siewek. Pytanie.

Postprzez StudzeKisiel » 20 kwi 2018, o 12:14

https://youtu.be/7oUT9CiAiIw może tak będzie łatwiej :) wybaczcie, trema. No debil :)
Avatar użytkownika
StudzeKisiel

ŚWIEŻAK
 
Posty: 4
Dołączył(a): 19 kwi 2018, o 21:17
Papryki:

Re: Zatrzymanie wzrostu siewek. Pytanie.

Postprzez Ciapek23 » 20 kwi 2018, o 14:48

Na pewno do swiatla sie wyciagaja wiec wiecej swiatla. Jak dla mnie maja za mokro - dalabym im chwile przeschnac. I rozsadzila te dwie bo korzenie Ci sie splacza a w takiej doniczce maje z dwoch habanerp nic nie bedzie.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Avatar użytkownika
Ciapek23

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 137
Dołączył(a): 14 lis 2016, o 17:33
Pochwały: 2
Papryki:

Re: Zatrzymanie wzrostu siewek. Pytanie.

Postprzez StudzeKisiel » 20 kwi 2018, o 18:34

Te dwie to wiem. One tak na chwilę. Chwilowo nie miałem doniczki a szkoda by marniały w doniczkach sklepowych.
Avatar użytkownika
StudzeKisiel

ŚWIEŻAK
 
Posty: 4
Dołączył(a): 19 kwi 2018, o 21:17
Papryki:


Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości