Whisky

Co do picia, opisy, ciekawostki, oceny produktów.

Re: Whisky

Postprzez Mr. Ed » 18 kwi 2013, o 14:48

W przypadku szkockiej whisky takie są istotnie przepisy. Nazwa jest chroniona już od XIX wieku i żeby alkohol nazywał się "Scotch Whisky", musi spełnić cały szereg wymogów, między innymi przynajmniej 3 lata leżakować w beczkach dębowych o pojemności nie więcej niż 700 litrów. Młodsze alkohole sprzedawane są pod nazwą "new spirit".

Ed
Avatar użytkownika
Mr. Ed

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1024
Images: 380
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 10:47
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 55
Papryki: 2 kilo suszu z ubiegłych sezonów

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Whisky

Postprzez tomek1491 » 18 kwi 2013, o 14:49

Mowa tu po prostu o whisky. Nawet jak się robi własną nie musi koniecznie lezakowac 3 lata. Znam "wytwórców" co po pol roku lezakowania w zwyklym szkle z dodatkiem dębu smakują wyśmienicie.
Avatar użytkownika
tomek1491

ROZGADANY
 
Posty: 218
Images: 17
Dołączył(a): 29 mar 2012, o 22:24
Lokalizacja: Ciechanów
Pochwały: 3
Highscores: 5
Papryki:

Re: Whisky

Postprzez TYMON » 16 maja 2013, o 10:34

Jakby ktoś był zainteresowany to posiadam na sprzedaż kilka butelek bardzo dobrej whisky. Nazywa się Scotch rill , jest to bardzo wysokiej jakości szkocka whisky która jest eksportowana tylko na rynek włoski- gdzie jest sprzedawana w najlepszych salepach z alkoholem. Cena sklepowa butelki 0,7 to 34 euro. U mnie tylko 50 zł za sztukę. Polecam gorąco znawcą dobrej whisky, gwarantuję że nawet osoby które nie lubią whisky będą mile zaskoczone jej subtelnym i delikatnym smakiem. Dla zainteresowanych zdjęcia wrzucę później.
Avatar użytkownika
TYMON

ŚWIEŻAK
 
Posty: 2
Dołączył(a): 12 mar 2013, o 00:01
Lokalizacja: Wrocław
Papryki:

Re: Whisky

Postprzez Mr. Ed » 16 maja 2013, o 11:17

34 euro za butelkę nieznanego blenda? Sorry, ale to wydaje mi się trochę naciągane. Obawiam się, że tej łysze bliżej do supermarketowych "Glen Asterisk"...
.

Wysłane z mojego starego peceta z użyciem palców.

Growbox na białych LED-ach | Growlog 2014 | Growlog 2015 | Growlog 2016 | Growlog 2017
Avatar użytkownika
Mr. Ed

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1024
Images: 380
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 10:47
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 55
Papryki: 2 kilo suszu z ubiegłych sezonów

Re: Whisky

Postprzez Psyhe » 16 maja 2013, o 11:18

Ale sprzeda za 50 zeta :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Psyhe

CHILIHEADMOD
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 1809
Images: 99
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 16:57
Lokalizacja: U królowej na kolanach
Pochwały: 6
Highscores: 3
Papryki:

Re: Whisky

Postprzez TYMON » 16 maja 2013, o 11:59

Powiem ci Mr.ed że sam bardzo miło się zaskoczyłem jej smakiem. Do tej pory pijałem głównie czerwonego johnego albo ballantinesa i wydaje mi się że ten trunek jest po prostu lepszy od nich. Generalnie nie dziwi mnie fakt że tak zareagowałeś na moją ofertę- w dzisiejszych czasach kiedy każdy dookoła tylko patrzy jak cię oszukać i wykorzystać, trzeba być bardzo ostrożnym. Być może twoja opinia jest prawdziwa, natomiast ja uważam że nie ocenia się książki po okładce. Mam propozycje Mr.ed napisz mi poprzez prywatną wiadomość swoje dane kontaktowe, wyślę ci butelkę tego trunku bezpłatnie- spróbujesz i wtedy napiszesz opinie
Avatar użytkownika
TYMON

ŚWIEŻAK
 
Posty: 2
Dołączył(a): 12 mar 2013, o 00:01
Lokalizacja: Wrocław
Papryki:

Re: Whisky

Postprzez Mr. Ed » 16 maja 2013, o 12:53

Propozycja kusząca ale będę musiał odmówić :) Obawiam się, że po przyjęciu takiej łapówki nie miałbym serca napisać negatywnej recenzji.

Nie przeczę, że oferowana przez Ciebie whisky może być całkiem "pijalna", miałem tylko zastrzeżenia do sposobu reklamowania. Po wypróbowaniu iluś tam dziesiątek... może setek różnych trunków człowiek może ocenić po butelce, etykiecie i zawartych na niej "słowach kluczowych", czego mniej więcej może się spodziewać po zawartości. Nie jest to whisky słodowa, nie jest blendem typu de luxe, nie ma na etykiecie wieku, czyli nie może być zbyt długo wyleżakowana.

Poza tym Włosi akurat specjalnymi koneserami whisky nie są, lubią łychy takie jak dziewczyny, czyli młode i agresywne :twisted:
.

Wysłane z mojego starego peceta z użyciem palców.

Growbox na białych LED-ach | Growlog 2014 | Growlog 2015 | Growlog 2016 | Growlog 2017
Avatar użytkownika
Mr. Ed

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1024
Images: 380
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 10:47
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 55
Papryki: 2 kilo suszu z ubiegłych sezonów

Re: Whisky

Postprzez wlodizw » 16 maja 2013, o 14:19

TYMON napisał(a): ...Do tej pory pijałem głównie czerwonego johnego albo ballantinesa i wydaje mi się że ten trunek jest po prostu lepszy od nich....

No jak pijałeś do tej pory tak "cudowne" łychy jak jaś wędrowniczek czy balantajs... Zocha spod trójki ma podobny smakowo bimber. ;)
Nie dziwię się, że to jest lepsze... wszystko jest lepsze od Dżonego Łokera i balantajsa.
A co do Włochów to muszę przyznać racje Panu Ed'owi - włosi nie są zbytnio koneserami whiskey...

-- 16 maja 2013, o 15:50 --

Nie jestem łiskowym guru i nie zamierzam być ale nie ukrywam, że popijam sobie często w domu i mam dwa koniki.
Z irlandzkiej whiskey to Jameson, a ze szkockiej to Famous Grouse. Obydwie są baardzo tanie i naprawdę zacne.
trans-8-metylo-N-wanilino-6-nonenamid rządzi


Obrazek
Avatar użytkownika
wlodizw

VIP
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2311
Images: 114
Dołączył(a): 19 kwi 2011, o 10:10
Lokalizacja: Łódź
Pochwały: 7
Papryki: lubię jeść i lubię jak mnie po nich piecze tu i tam...

Re: Whisky

Postprzez Pablot » 31 lip 2013, o 14:12

wlodizw napisał(a):Nie jestem łiskowym guru i nie zamierzam być ale nie ukrywam, że popijam sobie często w domu i mam dwa koniki.
Z irlandzkiej whiskey to Jameson, a ze szkockiej to Famous Grouse. Obydwie są baardzo tanie i naprawdę zacne.


Ostatnio innych nie pijam (chociaż też nie jestem jakimś koneserem), może czasami wpadnie jakiś komercyjny Jack Daniels, ale te wypadają bardzo dobrze w relacji cena/jakość. Miałem okazję pić zielonego Jasia, ale dupy nie urywał. Nawet jestem w stanie powiedzieć że wolę jedną z wyżej wymienionych. pomijając fakt że w jego cenie można kupić 3-4 butelki (o ile dobrze liczę) a nie jedną 8-)
Avatar użytkownika
Pablot

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 90
Dołączył(a): 14 maja 2013, o 23:20
Lokalizacja: 0-22
Pochwały: 1
Papryki: Lemon Drop, Gusto Purple, Apache, Explosive Ember, Bishop Crown

Re: Whisky

Postprzez wlodizw » 19 sie 2013, o 08:07

Od 14 sierpnia do 10 września w "Żabce" łychy w znośnych cenach:

Amerykańskie:
- Jack Daniel's 1L - 89,99 zł
- Jack Daniel's 0,5L - 49,99 zł
- Jim Beam Black 0,7L - 69,99 zł
- Jim Beam 0,7L - 49,99 zł
- Red Stag 0,7L - 59,99 zł

Szkockie:
- Grant's 0,5L - 29,99 zł
- Bowmore Legend 0,7L - 99,99 zł
- Chivas Regal 0,7L - 99,99 zł
- William Lawson's 0,7L - 34,99 zł

Irlandzkie:
- Jameson 0,7L - 59,99 zł
- Tullamore D.E.W. 0,7L - 54,99 zł

Jest jeszcze Jaś Wędrowniczek i Ballantine's ale to szkoda pisać.
Mają jeszcze irlandzki likier Feeney's (połączenie whyskey i śmietanki) 0,7L - 34,99 zł
I są jeszcze driny w puszkach 0,33L po 2,99 zł. Gorzała z energetykiem, whisky z colą oraz rum z miętą i limonką czyli Mojito.
trans-8-metylo-N-wanilino-6-nonenamid rządzi


Obrazek
Avatar użytkownika
wlodizw

VIP
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2311
Images: 114
Dołączył(a): 19 kwi 2011, o 10:10
Lokalizacja: Łódź
Pochwały: 7
Papryki: lubię jeść i lubię jak mnie po nich piecze tu i tam...

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Napoje i alkohole

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości