Whisky

Co do picia, opisy, ciekawostki, oceny produktów.

Whisky

Postprzez Sargento Garcia » 2 sty 2012, o 20:48

karlos napisał(a):gagarin a co sądzisz o tullamore dew? warta uwagi bo jeszcze nie piłem...


Ja w sylwestrową noc obalałem beam jim'a, ogólnie bardzo lubię ten trunek który jest burbonem z niskiej półki :) 0,7L za 63zł

a baluś jest teraz w gazetce tesco po 62zł za 1L... daniels 63zł za 0,7L



Tullamore bardzo mi smakuje i jest w przyzwoitej cenie.
Osobiście lubię łyskacza. Od czasu do czasu kupuje sobie coś smacznego i się tym delektuje, dlatego stawiam na Dimpla, Chivasa i właśnie Tullamore
Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji!
Avatar użytkownika
Sargento Garcia

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 630
Images: 9
Dołączył(a): 15 kwi 2011, o 09:40
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 2
Papryki: Dla mnie żółty bell to szczyt możliwości

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Whisky

Postprzez heartless » 18 sty 2012, o 01:47

Nie można panowie porównywać Jameson'a (irlandzką) z Ballantine's (szkocka) czy Jackiem Daniel's(bourbon)-mój faworyt. To trzy typy whisky a pierwszy i ostatni whiskey ale to tylko amerykańskie i irlandzkie nazewnictwo. To tak jakby porównywać-nie wiem portera z jasnym i bockiem np. Choć na piwie to ja się nie znam. A do was chłopaki rozmawiający o irlandzkiej to jeśli podchodzi Wam Jameson to spróbujcie Teacher's.
Avatar użytkownika
heartless

ROZGADANY
 
Posty: 218
Dołączył(a): 17 sty 2012, o 15:41
Papryki:

Re: Whisky

Postprzez gagarin » 18 sty 2012, o 11:04

to zeby nie porownywac whisky czy whiskey z burbonem to jeszcze moge sprobowac zrozumiec..ale dlaczego wg ciebie nie można porównywać szkockiej z irlandzka?
hiszpanianapiechote.wordress.com
Avatar użytkownika
gagarin

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 122
Images: 1
Dołączył(a): 19 lip 2011, o 09:15
Papryki:

Re: Whisky

Postprzez wolek68 » 18 sty 2012, o 13:25

Ostatnio edytowano 18 sty 2012, o 13:43 przez wolek68, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
wolek68

VIP
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 1855
Images: 11
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 06:48
Lokalizacja: Koszalin
Pochwały: 12
Papryki:

Re: Whisky

Postprzez wolek68 » 18 sty 2012, o 13:26

Jack Daniels to Tennessee Whiskey a nie Burbon.Ja z burbonów gustuje w Jim Beam.
jim-beam-edited-284x300.jpg
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
wolek68

VIP
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 1855
Images: 11
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 06:48
Lokalizacja: Koszalin
Pochwały: 12
Papryki:

Re: Whisky

Postprzez heartless » 18 sty 2012, o 13:35

Macie rację. Głodnemu chleb na myśli.
Te dwie cena/jakość też nie najgorsze zwłaszacza na wyspach kosztują grosze.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Ostatnio edytowano 18 sty 2012, o 13:41 przez heartless, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
heartless

ROZGADANY
 
Posty: 218
Dołączył(a): 17 sty 2012, o 15:41
Papryki:

Re: Whisky

Postprzez gagarin » 18 sty 2012, o 13:38

wolek68 napisał(a):Jack Daniels to Tennessee Whiskey a nie Burbon.


no wlasnie gdzies widzialem ze jack daniels to "dalikatniejszy burbon" dlatego nazywaja go tennessee whiskey.. trzeba by sprawdzic z czego sie go robi.. jak wroce do domu to sie doedukuje :P
hiszpanianapiechote.wordress.com
Avatar użytkownika
gagarin

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 122
Images: 1
Dołączył(a): 19 lip 2011, o 09:15
Papryki:

Re: Whisky

Postprzez Poms » 18 sty 2012, o 13:38

A próbowaliście kiedyś Queen Margot z lidla? Z colą nawet nieźle smakuje, przynajmniej mi. Kosztuje 32zł za 0,7l, czyli można potraktować to jak smakowa wódka.
Avatar użytkownika
Poms

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 427
Images: 23
Dołączył(a): 11 wrz 2011, o 17:38
Lokalizacja: Gdańsk
Papryki:

Re: Whisky

Postprzez gagarin » 18 sty 2012, o 13:43

nie lubie pic whisky z cola :P

wolek68 napisał(a):


na szybko obejrzalem bo nie mam warunkow teraz.. i chyba nie powiedzial czym sie rozni tennesse whiskey od burbona i whisky.. a to mnie interesuje najbardziej.. ;)
hiszpanianapiechote.wordress.com
Avatar użytkownika
gagarin

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 122
Images: 1
Dołączył(a): 19 lip 2011, o 09:15
Papryki:

Re: Whisky

Postprzez Justysia » 18 sty 2012, o 14:09

heartless napisał(a):Nie można panowie porównywać Jameson'a (irlandzką) z Ballantine's (szkocka) czy Jackiem Daniel's(bourbon)-mój faworyt. To trzy typy whisky a pierwszy i ostatni whiskey ale to tylko amerykańskie i irlandzkie nazewnictwo. To tak jakby porównywać-nie wiem portera z jasnym i bockiem np. Choć na piwie to ja się nie znam. A do was chłopaki rozmawiający o irlandzkiej to jeśli podchodzi Wam Jameson to spróbujcie Teacher's.



Absolutnie się zgadzam. Różnica podstawowa to taka że burbon jest robiony głównie na bazie kukurydzy dlatego jest słodszy. Whisky ze słodu jęczmiennego lub jęczmienia, aczkolwiek tennessee whiskey (amerykański jack daniel's) produkowana jest z dodatkiem bazy kukurydzianej, pszennej i słodu jęczmiennego (czyli podobnie jak burbon).Amerykańska whiskey to nie to samo co szkocka whisky. Najogólniej można powiedzieć choć oczywiście zależy to od rodzaju ale whiskey jest delikatniejsza od whisky. Burbon jest najsłodszy zw. na inne składniki produkcji (kukurydza, pszenica, słód jęczmienny). Oczywiście whisky można też podzielić na blended (mieszana) i single malt czyli z jednej destylarni. Single mają bardziej wyrazisty smak i oczywiście te trunki są droższe od popularnych blended.
Z kobiecego pkt widzenia polecam The Famous Grouse ja go nazywam popularnie bażant:) W przedziale cenowym 50-60zł wg mnie o najlepsza whisky, lubię ją także z lodem. Dość delikatna i nie "zajeżdża" a lekko smakuje torfikiem. Na imprezę najlepszy paszport tak jk pisaliście:) Z droższych oczywiście gentelmen jack, Glenfidish ale ten leciwy- mocny aromat torfu i orzecha. Ostatnio próbowałam ciemawy burbon The Red Stag (robiony przez Jim Beam)- słodka odmiana ale ciekawa i warta spróbowania.
Avatar użytkownika
Justysia

CHILIHEAD
 
Posty: 844
Images: 1
Dołączył(a): 12 cze 2011, o 13:31
Lokalizacja: Moje miasto ŁDZ
Papryki:

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Napoje i alkohole

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości