Tyskie Książęce

Co do picia, opisy, ciekawostki, oceny produktów.

Re: Tyskie Książęce

Postprzez nynek » 13 sty 2013, o 13:04

gagarin napisał(a):w jakimś stopniu pszeniczne jest bo zawiera słód pszeniczny.. :P

Sytuacja podobna do kupnego pasztetu z łososia, którego w składzie jest 2% :)

gagarin napisał(a):Tyle, że z tego co słyszałem to pszeniczny lager i troche daleko mu do weizena..

Weizen to piwo górnej fermentacji, a Złote Pszeniczne to zwyczajny lager z udziałem słodu pszenicznego (zupełnie jak Lubuskie Pszeniczne), czyli dolniak.
Chcesz dowiedzieć się czegoś ciekawego o piwie?
Chcesz poczytać recenzje ciekawych i niespotykanych piw? Tak?!
Więc nie zwlekaj!!! Zapraszam na - SMAK PIWA
Avatar użytkownika
nynek

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 71
Dołączył(a): 12 sie 2012, o 22:27
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Tyskie Książęce

Postprzez Syndi » 15 sty 2013, o 18:57

opinia z degustacji:
Ogólnie piwka OK, bo są słabe - a ja lubię słabe piwa.
- ciemne - baaardzo dobre, polecam, ma fajny delikatny karmelowy posmak, co prawda daleko mu do Zlaty Bazant Tmave, ale jak na warunki PL i na koncerniaka to jestem pozytywnie zaskoczony.
- czerwony lager - nie smakował mi, za kwaśny, spodziewałem się smaku bardziej zbliżonego do piwa Palm, ale się zawiodłem.
- pszeniczne - nie lubię piw pszenicznych, np. klasyka gatunku - Pauliner nie smakuje mi. A to! bardzo smaczne - tzn. mi bardzo smakuje więc nie wiem czy to dobrze czy źle wróży dla tego piwa... ja chętnie do niego wrócę.
- korzenne - jak piwo z przyprawami - nie oceniam.
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Syndi

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1304
Images: 52
Dołączył(a): 16 maja 2011, o 16:13
Lokalizacja: wieś niedaleko od Stolicy
Pochwały: 20
Highscores: 1
Papryki: ...są dla mnie najważniejszą przyprawą

Re: Tyskie Książęce

Postprzez nynek » 15 sty 2013, o 19:44

Syndi napisał(a):opinia z degustacji:
- czerwony lager - nie smakował mi, za kwaśny, spodziewałem się smaku bardziej zbliżonego do piwa Palm, ale się zawiodłem.

Palm to belgian pale ale (górna fermentacja), a Czerwony Lager jest lagerem (dolna fermentacja), więc ciężko o podobne smaki :)

Syndi napisał(a):- pszeniczne - nie lubię piw pszenicznych, np. klasyka gatunku - Pauliner nie smakuje mi. A to! bardzo smaczne - tzn. mi bardzo smakuje więc nie wiem czy to dobrze czy źle wróży dla tego piwa... ja chętnie do niego wrócę.

Złote Pszeniczne to nie pszenica. Zwykły lager z zasypem słodu pszenicznego.
Chcesz dowiedzieć się czegoś ciekawego o piwie?
Chcesz poczytać recenzje ciekawych i niespotykanych piw? Tak?!
Więc nie zwlekaj!!! Zapraszam na - SMAK PIWA
Avatar użytkownika
nynek

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 71
Dołączył(a): 12 sie 2012, o 22:27
Papryki:

Poprzednia strona

Powrót do Napoje i alkohole

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości