Browar Kormoran

Co do picia, opisy, ciekawostki, oceny produktów.

Re: Browar Kormoran

Postprzez Sargento Garcia » 12 maja 2011, o 14:03

Już wysłałem panią żonę w rajd po okolicznych sklepach
Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji!
Avatar użytkownika
Sargento Garcia

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 630
Images: 9
Dołączył(a): 15 kwi 2011, o 09:40
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 2
Papryki: Dla mnie żółty bell to szczyt możliwości

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Browar Kormoran

Postprzez wolek68 » 11 lip 2011, o 17:14

Postanowiłem w ten sezon letni przetestować wszytkie 14 piwek "Kormorana" jeżeli będą oczywiście dostepne w sklepie.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
wolek68

VIP
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 1855
Images: 11
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 06:48
Lokalizacja: Koszalin
Pochwały: 12
Papryki:

Re: Browar Kormoran

Postprzez wolek68 » 11 lip 2011, o 17:23

Pierwsze piwko które piłem "Kormorana" to "5 odmian chmielu"

Piwo dla wielbicieli prawdziwego chmielowego smaku. Uwaga bardzo mocno chmielone! Przy jego produkcji użyto aż pięciu odmian chmielu. Trzy z nich to najlepsze polskie odmiany: goryczkowa Marynka, goryczkowo–aromatyczna Sybilla oraz wybitnie aromatyczny Lubelski. Chcąc dopieścić podniebienia najbardziej wybrednych degustatorów i zapewnić piwu niepowtarzalny aromat i smak zastosowano dwa najsłynniejsze chmiele naszych sąsiadów: czeski Żatecki i niemiecki Tettnanger. Pierwszy znany jest z produkcji słynnych czeskich piw. Tettnanger to odmiana łagodnego chmielu aromatycznego uprawiana tylko w okolicach Jeziora Bodeńskiego. Słynie ze świeżego, rześkiego, korzenno-ziołowego zapachu a także z najdłuższych tyczek podporowych (do 8,3 m). Obie cechy wynikają z bardzo korzystnych warunków klimatycznych na obszarze uprawy.

Kolor: Dość ciemny,złotobursztynowy, chyba zbyt intensywny, bardziej pasowałby do mocnego lagera [4.5]
Piana: Porządna, gęsta, nie opada, biała, do końca obecna.Dawno takiej piany w naszych piwach nie widziałem [4.5]
Zapach:Dominuje oczywiście chmiel, jednak jest ona słabo wyczuwalny i o małej intensywności. Na drugim planie w oddali słód i zapachy zbożowe. [4]
Smak: Niezłe piwo, faktycznie dość mocno goryczkowe, ale słabo czuć aromatyczne odmiany chmielu, całość jest zdominowana przez słodowość, ziarnistość, a tutaj spodziewałem się raczej dominującego bukietu chmielowego z przewagą aromatycznych. Poza dość solidną goryczką - niestety tego w zasadzie nie ma. Ale i tak godne wypicia i powtórki. [4]
Wysycenie: Jest dobrze - dość wysokie. [4.5]
Opakowanie: Klasa. Estetyczne, podane najważniejsze informacje (zaw. alkoholu, ekstrakt), ale też nazwy użytych gatunków chmielu, za co stawiam dużego plusa . [4.5]
Uwagi: Beretu to piwo może nie zrywa, ale z tak wyraźną goryczką wyróżnia się na rynku. Na pewno będę do niego wracał, ogólne wrażenie na "+".I to co lubie extrakt 12,5 i 4,9procent
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
wolek68

VIP
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 1855
Images: 11
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 06:48
Lokalizacja: Koszalin
Pochwały: 12
Papryki:

Re: Browar Kormoran

Postprzez Syndi » 11 lip 2011, o 22:15

Fajnie, że tak wam smakuje :D
Ale ja jakoś nie mogę się przekonać - żeby zakupić to piwo.
Niestety w dawnych komunistycznych czasach pobierałem nauki w mieście Olsztynie - i tam, z TEGO WŁAŚNIE BROWARU sprzedawali piwo o ile można nazwać to piwem :"warmiak". smak tego "piwa" oscylował mniej więcej pomiędzy mocno przeterminowanym piwem niepasteryzowanym, a domowej roboty "drożdżówką".
polecam
:lol:
<smierc>
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Syndi

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1304
Images: 52
Dołączył(a): 16 maja 2011, o 16:13
Lokalizacja: wieś niedaleko od Stolicy
Pochwały: 20
Highscores: 1
Papryki: ...są dla mnie najważniejszą przyprawą

Re: Browar Kormoran

Postprzez wolek68 » 11 lip 2011, o 22:27

Też go wezmę na testa bo jest w tym szeregu co wyżej.
Avatar użytkownika
wolek68

VIP
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 1855
Images: 11
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 06:48
Lokalizacja: Koszalin
Pochwały: 12
Papryki:

Re: Browar Kormoran

Postprzez Syndi » 19 lip 2011, o 14:53

Właśnie spożywam Kormorana 5 odmian chmielu - jest zaje... - i odszczekuję wszystko co złego napisałem na temat tego piwa - mimo tego że produkty z tego browaru ostatnio spożywałem ponad 20 lat temu <thumright>
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Syndi

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1304
Images: 52
Dołączył(a): 16 maja 2011, o 16:13
Lokalizacja: wieś niedaleko od Stolicy
Pochwały: 20
Highscores: 1
Papryki: ...są dla mnie najważniejszą przyprawą

Re: Browar Kormoran

Postprzez gagarin » 20 lip 2011, o 16:28

wolek68 napisał(a):Uwaga bardzo mocno chmielone! Przy jego produkcji użyto aż pięciu odmian chmielu. Trzy z nich to najlepsze polskie odmiany: goryczkowa Marynka, goryczkowo–aromatyczna Sybilla oraz wybitnie aromatyczny Lubelski.


Pilem pare razy to piwo i nie wydawalo mi sie specjalnie goryczkowe szczerze mowiac.. Z tego co wiem to polskie piwa sa w 90% jak nie wiecej chmielone Marynka i Lubelskim..

wolek68 napisał(a):Kolor: Dość ciemny,złotobursztynowy, chyba zbyt intensywny, bardziej pasowałby do mocnego lagera [4.5]

Wydaje mi sie ze moc piwa nie zalezy od jego koloru..

wolek68 napisał(a):Zapach:Dominuje oczywiście chmiel, jednak jest ona słabo wyczuwalny i o małej intensywności. Na drugim planie w oddali słód i zapachy zbożowe. [4]

nie chce zeby wyszlo ze sie czepiam ale uwazam wlasnie uzycie aromatycznych chmeili, ktorych smak dominuje stanowia o wyjatkowosci tego piwa - i w mojej opini jest bardzo wyczuwalny :)
POZDRAWIAM PIWOSZY!
hiszpanianapiechote.wordress.com
Avatar użytkownika
gagarin

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 122
Images: 1
Dołączył(a): 19 lip 2011, o 09:15
Papryki:

Re: Browar Kormoran

Postprzez wolek68 » 22 lip 2011, o 11:20

Teraz poranny czas na test Irish Kormorana.
Ekstrakt: 14.5% wag.Alkohol: 6.5% obj. / 4.875 % wag. (max)

Kolor: Ciemny, głęboki, mahoniowy z rubinowuymi refleksami.. [4.5]
Piana: Gęsta, drobnoziarnista, lekko karmelowa. Zostaje warstwa przykrywająca cały kufel. [4]
Zapach: Dosyć wyraźny, karmelowy, z nutką ciemnosłodową i chmielowym akcentem. [4]
Smak: Smak kawy, odrobina słodyczy. Goryczka mało chmielowa raczej kojarzona z gorzką czekoladą. Smakowite i orzeźwiające. [4]
Smak: Smaczne piwo o bogatym smaku. Wyraźna ciemnosłodowa, przypalana, kawowa goryczka, zrównoważona karmelową słodyczą, z suszonośliwkowym akcentem i delikatną, aromatyczną nutą chmielową. Mówiąc krótko- bardzo dobry "ciemniak". [4.5]
Wysycenie: Durze bąbelki pracują cały czas, ładnie szumi. Czuć gaz na języku i podniebieniu. Sycące. [4]
Opakowanie: Zielona tonacja, napisy wyrażne z daleka, na etykiecie bardzo przystojny rysunek irlandzkiego barda.[4.5]
Uwagi: Irish z Kormorana to bardzo smaczne ciemne piwo po które w miarę regularnie będe sięgał, wyżej cenię chyba tylko Eire Noteckie.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Ostatnio edytowano 12 lis 2011, o 22:24 przez wolek68, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
wolek68

VIP
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 1855
Images: 11
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 06:48
Lokalizacja: Koszalin
Pochwały: 12
Papryki:

Re: Browar Kormoran

Postprzez wlodizw » 22 lip 2011, o 11:26

Mi też to piwko bardzo smakuje (mimo, że nie lubię ciemnych piw). Ale musi być mega zimniusie, inaczej odpada.
trans-8-metylo-N-wanilino-6-nonenamid rządzi


Obrazek
Avatar użytkownika
wlodizw

VIP
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2311
Images: 114
Dołączył(a): 19 kwi 2011, o 10:10
Lokalizacja: Łódź
Pochwały: 7
Papryki: lubię jeść i lubię jak mnie po nich piecze tu i tam...

Re: Browar Kormoran

Postprzez feathersky » 31 lip 2011, o 19:04

Świerze zawsze kosztuję jak wpadam na stare śmieci. Daje radę no i efekt zapenia odpowiedni :D
Avatar użytkownika
feathersky

ŚWIEŻAK
 
Posty: 2
Dołączył(a): 31 lip 2011, o 18:45
Papryki:

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Napoje i alkohole

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości