Biała Noc

Co do picia, opisy, ciekawostki, oceny produktów.

Biała Noc

Postprzez wlodizw » 29 sie 2011, o 12:27

Dziś w moje ręce wpadło ciemne piwko z Czernihiwskiego Piwkombinatu, mianowicie Biła Nicz, czyli Biała Noc. Prezent dla mnie od użytkownika forum @Justysia, która to była na Ukrainie i jest na tyle wspaniała, że postanowiła mi je przywieźć.
Jak już pisałem piwo jest ciemne, niefiltrowane, nieco mętne o kolorze ciemno-rubinowym. Przy nalewaniu do kufla powstaje bardzo gęsta, beżowa piana, która dosyć długo się utrzymuje.
Piwo w smaku jest dość lekkie, słodowe, z delikatnym posmakiem kolendry w tle.
Zawartość alk. 4,8% obj. Ekstrakt 12,5% obj.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
trans-8-metylo-N-wanilino-6-nonenamid rządzi


Obrazek
Avatar użytkownika
wlodizw

VIP
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2311
Images: 114
Dołączył(a): 19 kwi 2011, o 10:10
Lokalizacja: Łódź
Pochwały: 7
Papryki: lubię jeść i lubię jak mnie po nich piecze tu i tam...

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Biała Noc

Postprzez Justysia » 30 sie 2011, o 08:30

Cieszę się, że smakowało. Moim zdaniem z pośród tych które próbowałam było wyjątkowe. Nuta kolendry przypomina mi delikatny zapach jaśminu. Co do piw Ukraińskich są zdecydowanie lżejsze niż nasze bo nie są tak mocno zgazowane jak nasze ale w tle czuć delikatne bąbelki, które muskają podniebienie. To nasunęło mi się podczas próbowania ok 20 rodzajów plus kilka robione na zamówienie tamtejszych pubów.
Avatar użytkownika
Justysia

CHILIHEAD
 
Posty: 844
Images: 1
Dołączył(a): 12 cze 2011, o 13:31
Lokalizacja: Moje miasto ŁDZ
Papryki:


Powrót do Napoje i alkohole

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości