Jan Olbracht Browar Staromiejski

Co do picia, opisy, ciekawostki, oceny produktów.

Jan Olbracht Browar Staromiejski

Postprzez Pablot » 31 lip 2013, o 14:58

Pewnie mało kto słyszał, mało kto wie, ale jest taki browar jak Jan Olbracht. Produkuję on skromną ilość piw do których należą: Śmietanka Toruńska, Olbracht Pils, Piernik Toruński i Piwo Specjalne*


W sklepie udało mi się dostać jedynie Piernik Toruński. Nazwa sugeruje, że jest to piwo o smaku piernikowym, i tak też jest. Długo nie zastanawiałem się gdy usłyszałem o tym freak'u wśród piw smakowych i wyłożyłem na ladę około 10 nowych polskich złotych. Niestety piłem je dość ciepłe, co może wpływać na moją opinię w danej chwili, a najbliższy test nastąpi w nieokreślonym czasie. Piwo nabyłem w butelce 0.5l, ale z tego co widziałem to można dostać też przysłowiowe bączki. Piwo z gatunku tych ciemnych, o mocno piernikowym zapachu i smaku. Zbyt mocno... Przynajmniej dla mnie. Jest to jedno z tych piw, do których z chęcią wrócę ale nie częściej niż raz w roku, może raz na pół roku. W smaku zbyt ciężkie zwłaszcza w ilości 0.5l - połowa wystarczyłaby w zupełności. Oczywiście nie skreślam innych produktów i uważam że było to ciekawe przeżycie. Jeśli ktoś lubi eksperymentować to polecam :)


* Ze strony producenta:
Raz w miesiącu ma miejsce premiera piwa specjalnego. Są to trunki warzone wspólnie z piwowarami domowymi. Dotychczas premierę miały: Bursztyn Toruński, Bitwa o Anglię - Pale Ale, Kochanica Olbrachta - Amerykański Weizen, Dymy Olbrachta - Koźlak Wędzony, Gorycz Tropików - NZAPA. W leżakowni, czekają juz następne.
"Tylko idiota ma porządek. Geniusz potrafi zapanować nad chaosem." (Albert Einstein) (ʘ‿ʘ)
Growlog
Avatar użytkownika
Pablot

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 90
Dołączył(a): 14 maja 2013, o 23:20
Lokalizacja: 0-22
Pochwały: 1
Papryki: Lemon Drop, Gusto Purple, Apache, Explosive Ember, Bishop Crown

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Jan Olbracht Browar Staromiejski

Postprzez karlos » 31 lip 2013, o 16:33

Piłem to piwo względnie dobrze podane (schłodzone i w kuflu).
Niczym mnie nie zachwyciło. Bardzo słabe piwo, bez charakteru.
Nie polecam.
kocham chili pod każdą postacią :)
Obrazek
Jeśli lubisz chili i cycki to kliknij w baner powyżej <chili>
MIEJSCE NA SPAM--->
Avatar użytkownika
karlos

VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2098
Images: 28
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 14:39
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 1
Papryki:


Powrót do Napoje i alkohole

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron