Browar Na Jurze - Zawiercie

Co do picia, opisy, ciekawostki, oceny produktów.

Browar Na Jurze - Zawiercie

Postprzez Pablot » 31 lip 2013, o 14:40

Z tego co widzę to jeszcze nikt nie pokusił się o polecenie/ocenę tego browaru i jego produktów. Szczerze mówiąc niewiele ich widuję w mojej okolicy i nie tylko. Doczytałem, że w ich asortymencie znajdują się takie piwka jak: Jurajskie, Bearnard, Zawiercie i pewnie wiele innych o których nie mogę znaleźć informacji lub nie chcę brać ich z wikipedii ;)

Osobiście spotykam się głównie z Bearnardami. Miałem okazję spróbować Miód-Malina, który jak pisałem w innym wątku jest dla mnie nr.1 jeśli chodzi o piwa smakowe. Drugim jakiego zasmakowałem to porzeczkowy, myślę że jest warty grzechu, biorąc pod uwagę dość nietypowy smak.

Ciekawe też jest opakowanie Bearnardów:

Obrazek

Pod warstwą papieru ukrywa się zwykła brązowa butelka bez fajerwerków. Kapsel też najzwyklejszy.
Cena bodajże 5-7pln

Może ocena i opis nie tak profesjonalne jak u wolek68, ale aż tak się na tym wszystkim nie znam :(
"Tylko idiota ma porządek. Geniusz potrafi zapanować nad chaosem." (Albert Einstein) (ʘ‿ʘ)
Growlog
Avatar użytkownika
Pablot

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 90
Dołączył(a): 14 maja 2013, o 23:20
Lokalizacja: 0-22
Pochwały: 1
Papryki: Lemon Drop, Gusto Purple, Apache, Explosive Ember, Bishop Crown

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Browar Na Jurze - Zawiercie

Postprzez binladen » 31 lip 2013, o 23:37

Polecam zawiercie amber w wersji lanej. Jakość piwka znacznie się poprawiła odkąd Pinta gościnnie waży tam piwo
Avatar użytkownika
binladen

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 121
Images: 459
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 17:54
Lokalizacja: podkarpacie
Pochwały: 1
Papryki:

Re: Browar Na Jurze - Zawiercie

Postprzez nynek » 1 sie 2013, o 22:59

binladen napisał(a):Jakość piwka znacznie się poprawiła odkąd Pinta gościnnie waży tam piwo

Piwo się waRZy ;)
Akurat obecność PINTY nie ma tu nic do rzeczy. Obecnie nawet kontraktowcom zdarzają się tam wpadki. Tak naprawdę to już wcześniej piwa z Zawiercia (m.in. Bursztynowe i Czekoladowe) był ciekawymi pozycjami.

-- 2 sie 2013, o 00:02 --

Pablot napisał(a):Osobiście spotykam się głównie z Bearnardami. Miałem okazję spróbować Miód-Malina, który jak pisałem w innym wątku jest dla mnie nr.1 jeśli chodzi o piwa smakowe. Drugim jakiego zasmakowałem to porzeczkowy, myślę że jest warty grzechu, biorąc pod uwagę dość nietypowy smak.

Bearnardy to tablica Mendelejewa w płynie... Poszukaj lini Jurajskie (dawne Zawiercie) i spróbuj Bursztynowego oraz Czekoladowego.

Pablot napisał(a):Może ocena i opis nie tak profesjonalne jak u wolek68, ale aż tak się na tym wszystkim nie znam :(

Spoko, wolek68 ściągał te opisy z popularnego forum piwnego...
Chcesz dowiedzieć się czegoś ciekawego o piwie?
Chcesz poczytać recenzje ciekawych i niespotykanych piw? Tak?!
Więc nie zwlekaj!!! Zapraszam na - SMAK PIWA
Avatar użytkownika
nynek

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 71
Dołączył(a): 12 sie 2012, o 22:27
Papryki:

Re: Browar Na Jurze - Zawiercie

Postprzez Pablot » 11 wrz 2013, o 13:04

nynek napisał(a):Bearnardy to tablica Mendelejewa w płynie...

Skąd taki wniosek?

Może powyższe pytanie nie ma sensu, zwłaszcza że mam zamiar pisać o tym, że:

Ostatnio w nocnym w pobliżu mojego miejsca zamieszkania pokazał się nowy Bearnard o smaku chili. Jako początkujący chilihead, stwierdziłem, że nie mogę odpuścić takiej okazji do spróbowania kolejnego specyfiku z ostrą papryką w nazwie/składzie. Kupiłem, wypiłem. Ogólnie delikatnie drapie (nie można tego nazwać paleniem) coś tam na końcu języka. Smaku papryki nie ma. Powiedziałbym że jest to "piwo z efektem specjalnym"
"Tylko idiota ma porządek. Geniusz potrafi zapanować nad chaosem." (Albert Einstein) (ʘ‿ʘ)
Growlog
Avatar użytkownika
Pablot

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 90
Dołączył(a): 14 maja 2013, o 23:20
Lokalizacja: 0-22
Pochwały: 1
Papryki: Lemon Drop, Gusto Purple, Apache, Explosive Ember, Bishop Crown

Re: Browar Na Jurze - Zawiercie

Postprzez wolek68 » 13 wrz 2013, o 06:21

Browar Na Jurze-(PINTA) jest super i ma piwka niespotykane w smaku:
http://www.browarpinta.pl/oferta
Polecam też Browar Gościszewo-(AleBrowar)
http://www.alebrowar.pl/en/piwa/
Do kupienia w dobrych sklepach piwnych :)
Avatar użytkownika
wolek68

VIP
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 1855
Images: 11
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 06:48
Lokalizacja: Koszalin
Pochwały: 11
Papryki:

Re: Browar Na Jurze - Zawiercie

Postprzez Charoshi » 13 wrz 2013, o 08:12

Szkoda tylko, że ich piwa są dosyć słabo dostępne. A jak się już spotka, to cena zazwyczaj ok 6-7 zeta. W Żyrardowie można dostać tylko ich Odsiecz Wiedeńską i Atak Chmielu (mega kozak piwo).
Ale piłem też Oto Mata Ipa i Stare Ale Jare - też bardzo polecam, zwłaszcza te pierwsze.
W Warszawie jest kilka sklepów, gdzie większość ich piw można dostać.
Gdy kaszanki brak...w oku się czai łza...

Kto gorszy w Dżudo, ten krwawi dużo!
Avatar użytkownika
Charoshi

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 188
Dołączył(a): 9 maja 2011, o 10:24
Lokalizacja: Żyrardów
Papryki:

Re: Browar Na Jurze - Zawiercie

Postprzez gagarin » 14 paź 2013, o 22:17

wolek68 napisał(a):Browar Na Jurze-(PINTA) jest super i ma piwka niespotykane w smaku:
http://www.browarpinta.pl/oferta
Polecam też Browar Gościszewo-(AleBrowar)
http://www.alebrowar.pl/en/piwa/
Do kupienia w dobrych sklepach piwnych :)


moze zle zrozumialem wpis.. ale chcialem tylko sprostowac ze pinta i browar na jurze oraz gosciszewo i alebrowar to dwie rozne rzeczy.. tzn dwie rozne firmy.. majace ze soba tylko tyle wspolnego ze jedni wynajmuja aparature tym drugim. napisalbym raczej PINTA (browar na ...).. <piwo>
hiszpanianapiechote.wordress.com
Avatar użytkownika
gagarin

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 122
Images: 1
Dołączył(a): 19 lip 2011, o 09:15
Papryki:


Powrót do Napoje i alkohole

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości