Red Savina Habanero na Allegro

Adresy, opinie o sklepie, czy warto kupować.

Re: Red Savina Habanero na Allegro

Postprzez Psyhe » 22 paź 2011, o 21:48

Pisałem do tego gościa trzy razy ,nigdy mi nic nie odpisał więc olałem tego Allegrowicza <thumbdown> wydał mi się niekompetentny
Obrazek
Avatar użytkownika
Psyhe

CHILIHEADMOD
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 1809
Images: 99
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 16:57
Lokalizacja: U królowej na kolanach
Pochwały: 6
Highscores: 3
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Red Savina Habanero na Allegro

Postprzez rewers79 » 21 wrz 2013, o 12:57

Szanowni forumowicze,

Od zaistniałej sytuacji minęło już sporo czasu, ale wcześniej nie trafiłem na ten post. Dzisiaj, po zaznajomieniu się z nim mam ochotę przedstawić swoje zdanie w tym temacie.
Padło tutaj wiele zarzutów pod moim adresem, między innymi że wysyłam kiepskiej jakości towar, zepsuty, popękany, niedojrzały itp.
Faktycznie to co na zdjęciu nie wygląda najlepiej, ale myślę że w pierwszej kolejności powinienem zostać o tym poinformowany przez kupującego. Tymczasem nikt się ze mną nie skontaktował ani przez allegro ani przez maila. Użytkownik ten kontaktował się ze mną przed zawarciem transakcji dwukrotnie co wskazuje na obeznanie z kanałami komunikacyjnymi. Po transakcji cisza... zero kontaktu, żadnego komentarza.
W ciągu trzech lat mojej działalności na allegro zdarzały się różne sytuacje (zagubienia przesyłek przez pocztę, moje pomyłki w adresowaniu czy nawet ze dwie sytuacje kiedy pochrzaniłem zawartość paczek). Nigdy jednak żadna sprawa nie została załatwiona do końca. Nigdy za sprzedaż papryki nie dostałem negatywnego komentarza.
Do każdej z przesyłki staram się dodać tzw. gratisa w postaci kilku sztuk papryczek innej odmiany, o czym wspomina wielu kupujących. Nigdy też nie wysłałem większej ilości odważonej co do grama (co jest częstą praktyką na allegro). Zresztą... nie piszę tutaj żeby się zachwalać.
Na każdej aukcji piszę wyraźnie że papryka pochodzi z mojej własnej uprawy co dla takich znawców tematu jak kupujący powinno być już na wstępie wyraźną informacją że papryka urosła w Polsce a nie w kraju z którego pochodzi. Jaki mamy klimat wszyscy wiemy. Ile jest słonecznych dni w ciągu roku i jakie temperatury też. Tymczasem czytam tutaj że habanero kupione w makro jest ostrzejsze. No po prostu ręce opadają. Jeżeli ktokolwiek mi powie że papryka z rejonu świata typu afryka czy azja wybarwiona chemicznie i wspomożona chemicznie jest tą najlepszą i najostrzejszą a zarazem najpyszniejszą to super. Zapraszam do makro. Jakim cudem można kupić świeżą, pięknie wybarwioną paprykę która do Polski trafia statkiem. Od jej zbioru do czasu trafienia do sklepu mija kilka tygodni. Jak to możliwe że jest taka ładna?? Dokładnie tak samo jak z bananami. Jedzie zielona w chłodni. W Polsce w jednej z kilku dojrzewalni jest wybarwiana chemicznie do swojego koloru. Też tak mogę zrobić i zastosować chemię, ale tego nie robię bo osobiście jestem przeciwnikiem chemii. Zająłem się uprawą ostrej papryki bo nie mam ochoty jeść chemii. Jeżeli jednak ktoś woli - ok - Jego wola.

Postępowanie aldorn'a jest co najmniej gówniarskie... Najpierw za pośrednictwem maila próbuje wymusić obniżanie ceny (cytat z korespondencji [...]"Czy jest Pan w stanie zaoferować korzystniejsze warunki niż miałbym w Makro?"), następnie przystępując na moje warunki sprzedaży pyta o zakup aż 4 kg. Kupuje 2 kilogramy i kontakt się urywa. Zamiast napisać albo zadzwonić (dostał wcześniej numer telefonu), zasiada przed kompem i heja - jedziemy z obsmarowaniem na forum. Super fajne podejście rodem z gimnazjum (coś mi nie pasuje, to cię zgnoję w necie). Szkoda też że aldorn nie zamieścił zdjęcia z przodu wagi. Zakładam że nadwaga pokryłaby te kilka owoców do których miał zastrzeżenia.
Mam nadzieję że aldorn nigdy nie miał podobnej sytuacji ze swoimi klientami a jego towar absolutnie zawsze spełniał oczekiwania swoich nabywców.

Dziękuję wszystkim wyrażającym swoje pozytywne opinie na temat mojej papryki.
Dziękuję stałym klientom którzy każdego roku wracają.

Polecam absolutnie wszystkim wybrać się do Azji albo innego kraju z którego pochodzą ich ulubione odmiany i na miejscu spróbować chili. Wierzcie mi... warto poczuć ten smak którego nigdy ani ja ani nikt inny nie będzie w stanie skopiować w Polsce w stu procentach.

rewers79
Avatar użytkownika
rewers79

ŚWIEŻAK
 
Posty: 7
Dołączył(a): 21 wrz 2013, o 11:58
Papryki:

Re: Red Savina Habanero na Allegro

Postprzez xlukaszox » 21 wrz 2013, o 13:05

Jak posiadasz ze swojej uprawy chili to chciałbym zobaczyć twoje roślinki i trochu zbiorów ;)
Avatar użytkownika
xlukaszox

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1217
Images: 280
Dołączył(a): 19 cze 2011, o 16:01
Lokalizacja: Ziemia Lubelska
Pochwały: 12
Papryki: http://www.hot-chili.com

Re: Red Savina Habanero na Allegro

Postprzez V3rtyX » 21 wrz 2013, o 14:29

Papryka hodowana w Polsce a ceny jak na zachodzie...U mnie kg kosztuje od 15 do 20€. Papryki sprowadzane glownie z Afryki czyli trzeba wliczyc w to cene transportu itp. Ty nie musisz nic sprowadzac z Afryki, nie musisz oplacac pracownikow, nie masz na utrzymaniu sklepu, nasiona nie sa az taka drogie(poza tym mozesz wyjac ze swoich owocow). Chore ceny moim zdaniem ale jezeli ktos chce tyle placic za glupia papryke to jego sprawa...
'Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w pałacu z drewna i kamienia. Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w budynkach z drewna i z kamienia. Rozłup kawałek drewna, a będę tam
Ktokolwiek odkryje znaczenie tych prawd nie zazna śmierci.
Avatar użytkownika
V3rtyX

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1302
Images: 79
Dołączył(a): 24 maja 2011, o 12:56
Papryki:

Re: Red Savina Habanero na Allegro

Postprzez rewers79 » 22 wrz 2013, o 18:51

xlukaszox napisał(a):Jak posiadasz ze swojej uprawy chili to chciałbym zobaczyć twoje roślinki i trochu zbiorów ;)
Nie wiem czy zamieszczanie linków do portali jest zgodne z regulaminem, ale można mnie znaleźć na jednym z nich po wpisaniu Habanero CHILI świat na ostro.


Co do postu z cenami: Polecam zapoznać się z kosztami torfu liczonego w dziesiątkach kilogramów, prądu używanego do doświetlania i zasilania pompy w studni, węgla do palenia przez pół zimy, szyb do szklarni które pierwszy lepszy grad tłucze z wielkim zapałem. Do tego koszty niepoliczalne jak praca przy tym wszystkim i wiele innych o których nawet nie ma się co rozpisywać. Nasiona własne - polecam na balkon. Ja nie mogę zaryzykować że uprawa nie wzejdzie albo będzie obarczona jakimś defektem. Gdybym posiadał absolutnie w pełni profesjonalną uprawę hurtowych ilości to mógłbym zejść z kosztów.... Zresztą - wolny rynek i wolna wola. Każdy może albo zająć balkon doniczkami, ogródek babci wysiać, kupić za granicą lub kupić gdzie tylko mu się żywnie podoba.
Avatar użytkownika
rewers79

ŚWIEŻAK
 
Posty: 7
Dołączył(a): 21 wrz 2013, o 11:58
Papryki:

Re: Red Savina Habanero na Allegro

Postprzez aldorn » 22 wrz 2013, o 21:26

rewers79 napisał(a):Postępowanie aldorn'a jest co najmniej gówniarskie...
rewers79

Odniosę się do tego, bo chyba trzeba, więc powiem wielkie NIC
Avatar użytkownika
aldorn

ROZGADANY
 
Posty: 282
Images: 11
Dołączył(a): 23 lip 2011, o 13:39
Lokalizacja: Nysa
Papryki:

Re: Red Savina Habanero na Allegro

Postprzez rewers79 » 4 paź 2013, o 12:16

Znowu pewnie będzie że zielone, że nie takie jak w sklepie ale co tam...
Wczorajszy dzień, wczorajszy zbiór przed sortowaniem i pakowaniem ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
rewers79

ŚWIEŻAK
 
Posty: 7
Dołączył(a): 21 wrz 2013, o 11:58
Papryki:

Re: Red Savina Habanero na Allegro

Postprzez karlos » 5 paź 2013, o 11:16

Nie wiem o co tobie chodzi kolego. Zadam tylko pytanie czy to są ostatnie zbiory, czy coś jeszcze zostało na krzakach i będą jeszcze kolejne?
kocham chili pod każdą postacią :)
Obrazek
Jeśli lubisz chili i cycki to kliknij w baner powyżej <chili>
MIEJSCE NA SPAM--->
Avatar użytkownika
karlos

VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2098
Images: 28
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 14:39
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 1
Papryki:

Re: Red Savina Habanero na Allegro

Postprzez rewers79 » 8 paź 2013, o 09:02

Wczoraj miał miejsce ostatni zbiór i na krzakach nie ma już nic. Koniec sezonu. Teraz tylko przeróbka tego co zostało na sosy, marynaty, susze itp.
Avatar użytkownika
rewers79

ŚWIEŻAK
 
Posty: 7
Dołączył(a): 21 wrz 2013, o 11:58
Papryki:

Re: Red Savina Habanero na Allegro

Postprzez Psyhe » 8 paź 2013, o 09:28

Panie rewers79 schodzi to panu gładko na allegro przy tych cenach ?
Obrazek
Avatar użytkownika
Psyhe

CHILIHEADMOD
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 1809
Images: 99
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 16:57
Lokalizacja: U królowej na kolanach
Pochwały: 6
Highscores: 3
Papryki:

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sklepy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron