habanero piotr i pawel 63zl/kg

Adresy, opinie o sklepie, czy warto kupować.

habanero piotr i pawel 63zl/kg

Postprzez czarli92 » 30 kwi 2014, o 21:39

jak komus brakuje papryczek - np mi :) to od kilku dni w piotrze i pawle dostepne sa papryczki habanero w cenie 63zl/kg.
wiem ze nie ten temat ale jak juz zalozylem to zapytam tutaj :D, zna ktos jakies przepisy na fajne sosy,salsy co się tylko da z wykorzystaniem habanero?
ja ostatnio robilem z tego przepisu i mi bardzo smakowal ale chetnie sprobowalbym czegos innego : https://www.youtube.com/watch?v=1uMkDiCPiXQ#t=79
Avatar użytkownika
czarli92

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 57
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 21:53
Lokalizacja: rzeszów
Pochwały: 2
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: habanero piotr i pawel 63zl/kg

Postprzez ostry » 12 cze 2014, o 08:14

Jadłem te Habanero z Piotra & Pawła (czerwone na wagę, Millenium Rzeszów) i powiem, że bez rewelacji. Próbowałem jeszcze tych z Auchan Krasne (żółte) i Frac Lwowska (czerwone na wagę) i tamte naprawdę mocne były. A i te czerwone z Fraca to troszkę inny smak miały i kształt jajkowaty bez marszczeń. Kończąc powiem, że ta cena 63 zł/kg to naprawdę okazja, ale dobre Habanero powinno palić, a nie pieścić po języku.
Avatar użytkownika
ostry

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 77
Dołączył(a): 7 lut 2013, o 21:47
Lokalizacja: Rzeszów
Papryki:

Re: habanero piotr i pawel 63zl/kg

Postprzez V3rtyX » 12 cze 2014, o 08:39

Kończąc powiem, że ta cena 63 zł/kg to naprawdę okazja

:shock:

Serio uwazasz, ze jakas nieznana komercyjna hybryda prawdopodobnie scotch bonneta sprzedawana jako habanero za takie pieniadze to okazja? Habanero rosnace w dobrych warunkach daje kilkaset papryk na krzak(nawet domowi hodowcy w juesej uzyskiwali po 100-200 hab/krzak. W Yucatanie uzyskuja ~5kg z krzaka co daje 100 ton habanek na hektar. W samym Meksyku jest prawdopodobnie kilka tysiecy hektarow habanero(wiem, ze jest ponad 15 tys. hektarow jalapeno).
A to tylko jeden kraj. Habanki i scotch bonnety sa warte grosze. Jedyny powod tak wysokiej ceny to malutki rynek. Kto w Polsce i ogolnie Europie kupuje habanki poza kurzynami i latynosami? Tych w PL nie ma wielu. Papryki leza i gnija w sklepach to kur... zawyzaja cene by sie im oplacalo. Nazywanie tego okazja jest smieszne :)
'Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w pałacu z drewna i kamienia. Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w budynkach z drewna i z kamienia. Rozłup kawałek drewna, a będę tam
Ktokolwiek odkryje znaczenie tych prawd nie zazna śmierci.
Avatar użytkownika
V3rtyX

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1302
Images: 79
Dołączył(a): 24 maja 2011, o 12:56
Papryki:

Re: habanero piotr i pawel 63zl/kg

Postprzez czarli92 » 13 cze 2014, o 15:59

może trafiłeś na słabszą partię -ostry. Ja często teraz kupuje tam habanero - millenium rzeszów tak samo bo mieszkam 3 bloki dalej i palą mnie a nie pieką ;)
A nie sądzę żeby były jakieś słabsze, może dużego porównania i doświadczenia nie mam ale są na tyle ostre że wolę zjeść kilka sztuk suszonych bird's eye'ów zamówionych gdzieś z neta niż kawałek owej habanki z piotra i pawla <chili> <chili>
Avatar użytkownika
czarli92

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 57
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 21:53
Lokalizacja: rzeszów
Pochwały: 2
Papryki:


Powrót do Sklepy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron