www.nareo.pl - Chilli, Habanero i inne ostrości!

Adresy, opinie o sklepie, czy warto kupować.

Re: www.nareo.pl - Chilli, Habanero i inne ostrości!

Postprzez Kwax » 27 lut 2013, o 15:14

nareo.pl napisał(a):
Kwax napisał(a):
nareo.pl napisał(a):W kwestii prawnej widzę tylko konieczność wpisu do jakiegoś tam kolejnego dziwacznego rejestru (ilość kolejnych dziwactw w tym kraju nadal mnie zaskakuje) - sprawę oczywiście zbadam, przy konieczności jakichś opłat zamkniemy ten dział, bo to tylko skromny dodatek, żeby ktoś mógł sobie w domu zasadzić kilka krzaków i tyle - zysk z nasion żaden, a dopłacać do tego mija się z celem ;-)

Pozdrawiam!

Czyli teoretycznie istnieje możliwość że robicie to nie do końca legalnie? Ja się nie czepiam ani nic z tych rzeczy, ale zawsze mega mnie dziwi jak ludzie prowadzą biznes nie do końca mając o tym pojęcie.
Kwestia "tylko" wpisu jest przy obrocie produktami spożywczymi, które są fabrycznie zapakowane przez producenta a tych ich nie otwierasz przed sprzedażą w żaden sposób [teoretycznie logiczne, ale nie dla wszystkich :)], natomiast przy sprzedaży nasion jest większe zamieszanie. Jakie dokładnie to nie wiem bo się nie interesowałem. Ale np. rolnik, który kupi nasiona zboża, posieje je, zbierze plon i nasiona dla siebie na następny rok jest "piratem nasiennym", także radzę się dokładnie wszystkiego dowiedzieć lepiej ;)


Co do reszty asortymentu to wiem co i jak, po prostu w życiu bym nie pomyślał, że do sprzedania kilku nasion potrzeba jakieś zgody - żeby to jeszcze tonami obracać czy coś, no ale to kilka sztuk. No nic sprawdzi się, człowiek się uczy całe życie ;-)

Póki co towar został zdjęty ze strony, poleży, nie ucieknie.

O to właśnie chodzi, że ludzie myślą, że wiedzą lepiej zamiast sprawdzić :)
Obawiam się, że w przypadku kontroli nie byłoby istotne czy to idzie na tony czy to jest jedna sztuka ;)
Avatar użytkownika
Kwax

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 179
Dołączył(a): 7 cze 2011, o 19:34
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: www.nareo.pl - Chilli, Habanero i inne ostrości!

Postprzez nareo.pl » 27 lut 2013, o 15:32

Kwax napisał(a):O to właśnie chodzi, że ludzie myślą, że wiedzą lepiej zamiast sprawdzić :)
Obawiam się, że w przypadku kontroli nie byłoby istotne czy to idzie na tony czy to jest jedna sztuka ;)


To tylko eksponaty poglądowe, nie do uprawy ani innego zastosowania ;-)

A tak serio:
Sprawa już została rozwiązana, póki nie sprzedaję nasion na cele upraw, czy dla rolników - nic nie muszę robić. A cały wniosek to tylko zgłoszenie i nic więcej (złoże go bo co szkodzi, jest bez opłat), co będzie pełniło funkcję ochronną jakby a nóż widelec jakiś rolnik to kupił ode mnie i chciał na tym zarabiać - co wiadomo jest nierealne, bo z 10 nasion nikt nie zarobi ;-)
nareo - Chilli i Habanero
Avatar użytkownika
nareo.pl

NOWY
 
Posty: 26
Dołączył(a): 25 sty 2012, o 21:45
Lokalizacja: Bydgoszcz
Papryki:

Re: www.nareo.pl - Chilli, Habanero i inne ostrości!

Postprzez Czitos » 27 lut 2013, o 16:13

Skoro legalnie mozna sprzedawac 'dopalacze' jako 'produkty kolekcjonerskie' to za nasiona nikt do paki nie pojdzie. Na allegro pelno nasion jest sprzedawanych, duzo przez osoby fizyczne, nie wystawiajace rachunkow za towar, a jakos jeszcze zyja na wolnosci.

Obrot materialem siewnym podlega pod ustawe o nasiennictwie. Przy ewentualnym postepowaniu sadowym znaczenie mialoby czy szlo w tony czy sztuki - niska szkodliwosc czynu.
Avatar użytkownika
Czitos

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 176
Dołączył(a): 22 wrz 2012, o 13:38
Lokalizacja: Wrocław
Papryki:

Re: www.nareo.pl - Chilli, Habanero i inne ostrości!

Postprzez Kwax » 27 lut 2013, o 18:01

Czitos napisał(a): Przy ewentualnym postepowaniu sadowym znaczenie mialoby czy szlo w tony czy sztuki - niska szkodliwosc czynu.

Przy postępowaniu sądowym tak. Ale tutaj grzywny nakłada US za nieodprowadzanie odpowiednich składek/podatków w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, więc niska szkodliwość czynu nie ma tutaj zastosowania.
Avatar użytkownika
Kwax

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 179
Dołączył(a): 7 cze 2011, o 19:34
Papryki:

Re: www.nareo.pl - Chilli, Habanero i inne ostrości!

Postprzez sic » 27 lut 2013, o 18:09

Pierdykacie panowie, ojjjj pierdykacie... mozna nasiona legalnie sprzedawac i nie posiadac zadnej zgody tylko trzeba spełnić 2 niewielkie warunki i nie kosztowne warunki ;)

ale ja korepetycji udzielać nie zamierzam... niech pan naero sie sam lepiej zorientuje booooo chyba ma mgliste pojęcie, większa kare mozna dostac za brak składu produktów na stronie - i za pare innych rzeczy których można by się doczepić bez problemu w tym sklepie. Nie mniej jednak, kontrole w polsce wyglądają jak wyglądają, dopóki ktoś nie zgłosi to wsjo jest cacy.
Avatar użytkownika
sic

CHILIHEAD TEAM
CHILIHEAD
 
Posty: 714
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 17:32
Lokalizacja: Silesia
Pochwały: 2
Papryki:

Re: www.nareo.pl - Chilli, Habanero i inne ostrości!

Postprzez nareo.pl » 8 kwi 2013, o 13:49

Witam wszystkich :-)

Zgodnie z Waszymi prośbami, udoskonalamy powoli nasz sklep - dodaliśmy do karty produktu skalę w SHU, prawdopodobnie będzie jeszcze ona lekko modyfikowana graficznie, ale już działa. Powoli będziemy uzupełniać te informacje tam, gdzie będziemy mieli jakiekolwiek dane na ten temat, w pozostałych produktach pole zostanie niewidoczne, żeby nie zmyślać, ani nie wprowadzać w błąd.

Na tą chwilę tak to wygląda;

http://www.nareo.pl/product-pol-136-Pla ... Chili.html

Jeżeli posiadacie info o ilości jednostek dla jakiegoś produktu, koniecznie dajcie nam też znać - im więcej będzie uzupełnionych tym lepiej, a nie wszyscy producenci się dzielą tą informacją niestety.

Pozdrawiam i zapraszam!
www.nareo.pl
nareo - Chilli i Habanero
Avatar użytkownika
nareo.pl

NOWY
 
Posty: 26
Dołączył(a): 25 sty 2012, o 21:45
Lokalizacja: Bydgoszcz
Papryki:

Re: www.nareo.pl - Chilli, Habanero i inne ostrości!

Postprzez Syndi » 8 kwi 2013, o 18:49

No proszę... dawno nie wchodziłem w ten wątek i do sklepu (bo mam po ostatnim wyjątkowo dobrym sezonie spore zapasy). Jestem bardzo zaskoczony tym - jak się pozytywnie rozwinęliście <thumright> już mam na celowniku parę produktów, szczególnie mój ulubiony VV.
P.S.
takie małe pytanie - o ile możecie zdradzić ten sekret:
Czy jest zainteresowanie w naszym kraju tego typu asortymentem oprócz garstki chiliheadów? Nadmieniam, że pytam z czystej ciekawości - bo nie zamierzam robić konkurencji ani wam, ani ostrej kuchni :D
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Syndi

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1304
Images: 52
Dołączył(a): 16 maja 2011, o 16:13
Lokalizacja: wieś niedaleko od Stolicy
Pochwały: 20
Highscores: 1
Papryki: ...są dla mnie najważniejszą przyprawą

Re: www.nareo.pl - Chilli, Habanero i inne ostrości!

Postprzez nareo.pl » 26 kwi 2013, o 14:05

Syndi napisał(a):No proszę... dawno nie wchodziłem w ten wątek i do sklepu (bo mam po ostatnim wyjątkowo dobrym sezonie spore zapasy). Jestem bardzo zaskoczony tym - jak się pozytywnie rozwinęliście <thumright> już mam na celowniku parę produktów, szczególnie mój ulubiony VV.
P.S.
takie małe pytanie - o ile możecie zdradzić ten sekret:
Czy jest zainteresowanie w naszym kraju tego typu asortymentem oprócz garstki chiliheadów? Nadmieniam, że pytam z czystej ciekawości - bo nie zamierzam robić konkurencji ani wam, ani ostrej kuchni :D


Robimy co możemy, to na prawdę dopiero początek naszej drogi, sosów jest jeszcze mnóstwo których nie mamy, tak więc długa droga przed nami, koniecznie spójrz czasem co się pojawia nowego. Oczywiście zapraszam, napisz jak zamówisz, że to Ty, dorzucimy coś dla forumowicza ;-)

Pozwól, że odpowiem hasłem, z jednej z ostatnich, dobrych, polskich komedii:
Nie ma rzeczy, których byśmy nie potrzebowali, tylko potrzeby, których jeszcze nie odkryliśmy ;-)

Pozdrawiam!
nareo - Chilli i Habanero
Avatar użytkownika
nareo.pl

NOWY
 
Posty: 26
Dołączył(a): 25 sty 2012, o 21:45
Lokalizacja: Bydgoszcz
Papryki:

Re: www.nareo.pl - Chilli, Habanero i inne ostrości!

Postprzez Psyhe » 22 maja 2013, o 14:28

U was jest tak że za to 5 zł wysyłacie produkty sypkie i jeszcze coś tam pisało nie pamiętam gdzie to czytałem ale nie np: sosy
A taka cena jest podana przy sosach za przesyłkę nie można tego zmienić ?
No i czy nie dałoby się jakoś terminu ważności podawać byłoby to fajne no chyba że gdzieś to piszę ale nie widzę !?
Tak to wsio elegancko :D
Obrazek
Avatar użytkownika
Psyhe

CHILIHEADMOD
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 1809
Images: 99
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 16:57
Lokalizacja: U królowej na kolanach
Pochwały: 6
Highscores: 3
Papryki:

Re: www.nareo.pl - Chilli, Habanero i inne ostrości!

Postprzez nareo.pl » 22 maja 2013, o 19:31

Psyhe napisał(a):U was jest tak że za to 5 zł wysyłacie produkty sypkie i jeszcze coś tam pisało nie pamiętam gdzie to czytałem ale nie np: sosy
A taka cena jest podana przy sosach za przesyłkę nie można tego zmienić ?
No i czy nie dałoby się jakoś terminu ważności podawać byłoby to fajne no chyba że gdzieś to piszę ale nie widzę !?
Tak to wsio elegancko :D


Za 5zł możemy wysłać przyprawy i niektóre sosy, np płaskie Pain 100%, małe okrągłe butelki, Blair's w opakowaniach (sosy 2 sztuki max), czekolady i co widać, że wejdzie do listu i nie ulegnie dewastacji po drodze ;-) niestety nie jesteśmy w stanie rozgraniczyć ceny wysyłki, jak dodamy limit wagi, to utnie to, co jednak się da ;/

Co do dat ważności, myślę, że nie ma to większego sensu, rotacja produktów cały czas się zwiększa, trzeba by co dostawa to edytować w każdym produkcie. Nie sprzedajemy nic na końcu daty ważności, a jak coś jest blisko, jest dodawane do losowych zamówień jako gratis i zamawiane świeże. Oczywiście zależy to też od produktu, dla sosów myślę, że rzadko schodzi poniżej 1,5 roku, przyprawy nawet 4 lata. W razie czego zawsze można napisać, zapytać o datę, poprosić o opakowanie z najdłuższą datą ;-)

Super! A i tak będzie lepiej ;-D

Pozdrawiam!
nareo - Chilli i Habanero
Avatar użytkownika
nareo.pl

NOWY
 
Posty: 26
Dołączył(a): 25 sty 2012, o 21:45
Lokalizacja: Bydgoszcz
Papryki:

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sklepy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości