Pure Habanero Red Savina

Pure Habanero Red Savina

Postprzez qielbux » 4 sty 2012, o 10:56

Właściwie nie tyle sos, co zmielona papryka Habanero z dodatkiem soli i octu.
Ilość jedn. Scoville'a coś koło 600 000, bodaj w pierwszej połowie lat '90 ub. wieku uznany za najostrzejszy sos świata ;D

Subiektywnie:
W smaku świetny, naprawdę ostry, niezakłócony żadnymi dodatkami (typu mango, limetka czy czosnek), co mi osobiście bardzo odpowiada. Idealnie nadaje się do wrzucenia na rozgrzany olej, przed smażeniem potrawy, nadaje wtedy bardzo dobrą, głęboką ostrość i podkreśla smak potrawy.

Używam również do kanapek zamiast keczupu i też jest bardzo bardzo dobrze :D

Konsystencja gęsta, ciężko wydobyć z butelki, co może powodować lekką frustrację, ale jak zazwyczaj bywa w takich przypadkach, zniecierpliwienie i potrząsanie butlą wywołuje wydostanie się sporej ilości przyprawy z opakowania :)

Ocena:
Smak: 7/10
Zapach: 7/10
Konsystencja: 6/10
Estetyka opakowania: 8/10
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
http://camacho.pl Najzajebiściejszy sklep z ostrymi sosami i przyprawami. Słowem - kulinarny orgazm Chilihead'a :D
Avatar użytkownika
qielbux

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 96
Images: 1
Dołączył(a): 4 sty 2012, o 10:41
Lokalizacja: Wwa
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Pure Habanero Red Savina

Postprzez Robcyk » 4 sty 2012, o 15:57

Poważnie to jest takie ostre? Coś mi tu nie gra bo to chodziło chyba o paprykę (Red Savina Habanero) że najostrzejsza na początku lat 90była, a nie o sam sos. Może się mylę . Jeśli tak, proszę o sprostowanie.
Avatar użytkownika
Robcyk

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 478
Dołączył(a): 9 paź 2011, o 18:56
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Pochwały: 3
Papryki:

Re: Pure Habanero Red Savina

Postprzez wlodizw » 4 sty 2012, o 16:18

Nie wydaje mi się aby ten sos miał 600k SHU skoro Red Savina ma około 550k. Nie sądzę, że sól z octem wzmocniła paprykę.
Co do smaku to jest tam tylko savinka i ocet z solą, czyli coś typu tabasco a więc ja bym się nie skusił bo nienawidzę tego paskudztwa i tych dwóch "przypraw".
trans-8-metylo-N-wanilino-6-nonenamid rządzi


Obrazek
Avatar użytkownika
wlodizw

VIP
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2311
Images: 114
Dołączył(a): 19 kwi 2011, o 10:10
Lokalizacja: Łódź
Pochwały: 7
Papryki: lubię jeść i lubię jak mnie po nich piecze tu i tam...

Re: Pure Habanero Red Savina

Postprzez V3rtyX » 4 sty 2012, o 16:29

watpie czy ten sos ma wiecej niz 200k. w latach 90 za ekstremalnie ostre uwazano sosy o mocy 70k wiec...
'Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w pałacu z drewna i kamienia. Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w budynkach z drewna i z kamienia. Rozłup kawałek drewna, a będę tam
Ktokolwiek odkryje znaczenie tych prawd nie zazna śmierci.
Avatar użytkownika
V3rtyX

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1302
Images: 79
Dołączył(a): 24 maja 2011, o 12:56
Papryki:

Re: Pure Habanero Red Savina

Postprzez aldorn » 19 sie 2012, o 10:17

Przeglądałem sobie opisy na ostrej kuchni i...
"Sos na bazie chili Red Savina Habanero, która w 1994 roku z wynikiem 577.000 jednostek Scoville'a, trafiła do Księgi Rekordów Guinnessa , jako najbardziej ostra (na tamtą chwilę) papryka na świecie."
To papryka a nie sos ma niemal 600k shu, sam sos ma w skali 1-10 ostrość na poziomie 10, a inny sosik mający 51k shu miał już ostrość 10+, więc wynika z tego, że ten sos może mieć do 50k shu, to już ja robię mocniejsze pasty z sawinek...
Avatar użytkownika
aldorn

ROZGADANY
 
Posty: 282
Images: 11
Dołączył(a): 23 lip 2011, o 13:39
Lokalizacja: Nysa
Papryki:


Powrót do Sosy i dipy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości