Co polecacie?

Re: Co polecacie?

Postprzez Mr. Ed » 14 mar 2018, o 15:46

Pax, pax vobiscum!

Albo przenieście kłótnię na teren prywatny, od tego mamy PW na forum.
.

Wysłane z mojego starego peceta z użyciem palców.

Growbox na białych LED-ach | Growlog 2014 | Growlog 2015 | Growlog 2016 | Growlog 2017
Avatar użytkownika
Mr. Ed

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1024
Images: 380
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 10:47
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 55
Papryki: 2 kilo suszu z ubiegłych sezonów

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Co polecacie?

Postprzez avatarek » 15 mar 2018, o 02:29

Ja się z nikim nie kłóce. Szukam porady co by nei wpakować się w zbyt mocny sos lub zbyt lekki. Nie mam wpływu na emo spam posty.

Jeszcze znalazłem

Sos Satan's Revenge 750 tys SHU ( 75% Naga Jolokia)
Sos Psycho Juice Extreme Ghost (PSYCHO JUICE - 49% MATRIS FUTUOR - 51% CANIS FILIUS_ a psycho juice to 70% Naga Jolokia - 600 tys SHu
Sos Hot Headz! Trinidad Scorpion Sauce ( Trinidad Scorpion 57%) czyli ok 850 tys SHU

Prawdopodobnie na któryś z tych się zdecyduje na początek przygody a Man The Fuck Up zostawie na inny raz. Ktoś ma jakieś uwagi nt smaku. W zasadzie skład wszystkich ogranicza się do papryczki, octu, czosnku, z wyjątkiem Psycho, który ma dodatkowo cukier trzcinowy i musztarde.
Avatar użytkownika
avatarek

ŚWIEŻAK
 
Posty: 9
Dołączył(a): 12 mar 2018, o 23:13
Papryki:

Re: Co polecacie?

Postprzez Valakras » 16 mar 2018, o 18:11

Na YouTube masz kanał na którym goście testują sosy wraz z oceną ostrości smaku i zapachu oraz na różnych formatach. Wpisz "wyzwanie ostrości" I dowiesz się co i jak. Ja testowałem kilka powyżej 500k np. Blair's Death I wszystkie są niestety niesmaczne. Nawet niewielka ilość w np zupie zmienia jej posmak. Najlepszy jaki jadłem do stosowania codziennie np na kanapki to Dziki Bill Habanero X. Choć jak mam coś już poradzić to nic nie smakuje tak jak swoje. Kup papryki od ludzi z forum dodaj to co najbardziej lubisz dopraw po swojemu i masz najlepszy sos za psie pieniądze a nie za 100zl za chemię Która Ci będzie stała w lodówce bo jest paskudna i użyjesz jej raz może dwa. Niemniej jednak, zerknij na kanał obejrzyj testy i zdecyduj.
"Mama always said growing was like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."
Avatar użytkownika
Valakras

SPONSOR
ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 133
Dołączył(a): 7 wrz 2017, o 16:50
Lokalizacja: Sosnowiec
Papryki:

Re: Co polecacie?

Postprzez avatarek » 16 mar 2018, o 23:02

Dobrze, że nie poradziłeś, bym sam wyhodował sobie papryczke taka jak mi pasuje. :shock: :mrgreen:

Rozdrobnione papryczki Naga Jolokia (75%), woda, sól, kwas octowy, pulpa z czosnku, guma ksantanowa (stabilizator)
Papryka Naga Jolokia (70%), oleożywica z papryki, woda, ocet trzcinowy, musztarda, czosnek, sól, czosnek, sól, guma ksantanowa
Papryczki Trinidad Scorpion (57%), woda, naturalny konserwant: kwas octowy, naturalny zagęstnik: guma ksantanowa, sól, kwas askorbinowy (witamina C)

OStatni film z tego kanału to akurat psycho juice. Dobrze, że są skróty z tych lajwów bo by nie dało się tego oglądać.
Widze, też, że testowali ostatnio Encone Extra, akurat dzis w sklepie ją widziałem ale nei wziąłem, po wygooglowaniu, że ma max 10 tys shu.
Avatar użytkownika
avatarek

ŚWIEŻAK
 
Posty: 9
Dołączył(a): 12 mar 2018, o 23:13
Papryki:

Re: Co polecacie?

Postprzez solymr » 16 mar 2018, o 23:41

guma ksantynowa to nie jest naturalny zagęstnik, to sztuczny produkt, sfermentowany cukier, najczęściej z kukurydzy GMO
Avatar użytkownika
solymr

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 602
Images: 222
Dołączył(a): 5 maja 2016, o 11:38
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 20
Papryki: 7 pot Katie White F2,7 Pot Primo,Dorset Naga,Scotch Brain,Orange Bleeder

Re: Co polecacie?

Postprzez avatarek » 17 mar 2018, o 18:51

JEszcze coś takiego znalazłem

Blair's Death Sauce - Ultra Death - w nareo napisane ze ma 1,1 mln a w innym sklepie 800k shu

Ktoś na forum pisał, że wali octem a kto inny pisał, że dobry.
Składniki: woda, czerwone papryczki Habanero, papryka Cayenne, ekstrakt z papryki, sok z limonki, pasta pomidorowa, ocet trzcinowy ocet, modyfikowana skrobia kukurydziana, guma ksantanowa, kwas askorbinowy (witamina C) przyprawy

nawet zachwalany na Foum Mad dog Inferno ma gume ksantonową.
Avatar użytkownika
avatarek

ŚWIEŻAK
 
Posty: 9
Dołączył(a): 12 mar 2018, o 23:13
Papryki:

Re: Co polecacie?

Postprzez Drejkol » 17 maja 2018, o 15:46

Przerobiłem już mnóstwo sosów z ostrej kuchni i o ile zazwyczaj każdy sos kupuję tylko raz, o tyle Wanza's Wicked Temptation muszę mieć zawsze. Super owocowy, octowy, słodki i piekielnie ostry. Z uwagi na tą octowość nie powinno się stosować zbyt wiele sosu na raz bo nic poza palącym octem nie poczujecie (tak jak chłopaki z "wyzwania ostrości", którzy ocenili smak na 2.5), ale kilka kropli na kawałek pizzy, do zupy czy gdziekolwiek (ja go dodaje do wszystkiego) znacznie podkręca smak.
Avatar użytkownika
Drejkol

ŚWIEŻAK
 
Posty: 4
Dołączył(a): 14 maja 2014, o 21:43
Papryki:

Poprzednia strona

Powrót do Sosy i dipy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron