Pasta Harissa

Pasta Harissa

Postprzez aldorn » 7 sie 2011, o 23:37

Jadł ktoś, jak to wypada? Obecnie w promocji za grosze :P
http://www.winohobby.biz/index.php?prod ... od_id=1043
Avatar użytkownika
aldorn

ROZGADANY
 
Posty: 282
Images: 11
Dołączył(a): 23 lip 2011, o 13:39
Lokalizacja: Nysa
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Pasta Harissa

Postprzez MieszamBigos » 14 sie 2011, o 17:36

Pierwszy raz miałem styczność z Harissa będąc we Francji. Kupiłem ją w sklepie u "ciapatych" sądząc, że to keczup. Zapakowana była w identyczną tubkę jak na fotce powyżej, choć pamiętam że były też większe porcje w puszkach. Konsystencją przypomina koncentrat pomidorowy z widocznymi kawałkami pestek. W smaku bardzo dobra, dosyć pikantna z aromatem przypraw. Często podawana w tamtejszych tureckich kebabowniach jako dodatek do kebaba na talerzu. Zdziwiły mnie dwie rzeczy:
- jeśli nie wsadziłem jej do lodówki dosyć szybko pleśniała
- ostrzejsza była na wylocie (chyba dlatego że pestki były na tyle małe że ciężko się je gryzło)
Avatar użytkownika
MieszamBigos

ŚWIEŻAK
 
Posty: 6
Dołączył(a): 7 sie 2011, o 19:00
Lokalizacja: Ely
Papryki:

Re: Pasta Harissa

Postprzez Oui » 5 wrz 2011, o 22:23

Kupilem tez we Francji dwie tubki (byly tez w puszce) troche inne logo, ale ogolnie napisy itd. takie same. Szczerze mowiac dla mnie zbyt gorzkie. Zjadlem dwie kanapki z nia - jedna zolty ser, druga salami i bez zajawy jesli chodzi o smak. Pikantna jest zadowalajaco przyjemnie, ale w smaku slabo.. : (
Avatar użytkownika
Oui

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 469
Images: 2
Dołączył(a): 8 maja 2011, o 09:59
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 1
Highscores: 3
Papryki: Purple Flash

Re: Pasta Harissa

Postprzez przeszczep » 9 wrz 2011, o 16:46

Ja u Trollskiego spróbowałem z tuby jakiejś ;) Sama pasta całkiem wporzo, ale zmieszałem ją z koncentratem pomidorowym i była jeszcze lepsza :)
Avatar użytkownika
przeszczep

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 63
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 15:40
Lokalizacja: wawa
Papryki:

Re: Pasta Harissa

Postprzez wolek68 » 9 wrz 2011, o 16:56

Właśnie dzisiaj robie Harisse z mojego Sambal Oelek.Dodaje sporo Kminu Rzymskiego(korzenno-słodki aromat i cierpkawo gorzki smak) oraz Kolendre, odparowuje sosik i mam paste Harisse.
Avatar użytkownika
wolek68

VIP
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 1855
Images: 11
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 06:48
Lokalizacja: Koszalin
Pochwały: 12
Papryki:


Powrót do Sosy i dipy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości