Sriracha with extra garlic

Sriracha with extra garlic

Postprzez Charoshi » 19 lip 2011, o 12:18

sriracha.jpg


Duża butla 0,75 litra za 19 zeta w Kuchniach Świata.
W skrócie można powiedzieć, że to taki podpakowany sos Vifon. Zapach bardzo podobny do Vifona. Smak jest moim zdaniem lepszy niż Vf i bardzo wyraźnie czuć w nim czosnek. Jest chyba troszeczkę bardziej słony od Vf. Ostrość jest wyczuwalna wyraźnie - coś na poziomie sosu tabasco. Zwykły śmiertelnik może się spocić.
Mi on bardzo podchodzi, zwłaszcza do kanapek i kebabów.

W składzie jest sporo 'witamin' E (glutaminian sodu, kwas cytrynowy, guma ksantanowa i sorbinian potasu), ale ja wychodzę z założenia, że jak coś jest smaczne, to mam gdzieś z czego jest zrobione.

A sosik jest smaczny i go bardzo polecam.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Ostatnio edytowano 4 sie 2011, o 08:30 przez Charoshi, łącznie edytowano 1 raz
Gdy kaszanki brak...w oku się czai łza...

Kto gorszy w Dżudo, ten krwawi dużo!
Avatar użytkownika
Charoshi

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 188
Dołączył(a): 9 maja 2011, o 10:24
Lokalizacja: Żyrardów
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Sriracha with extra garlic

Postprzez Ludwik » 4 sie 2011, o 07:40

Mam ten sosik, owszem czosnek trzeba lubić, żeby smakował. Dla mnie bomba do polania kanapek, ale raczej jako ketchup niż sos chili :D Polecam, bo smaczny.
Avatar użytkownika
Ludwik

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 79
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 00:48
Lokalizacja: Stalowa Wola
Papryki:

Re: Sriracha with extra garlic

Postprzez Syndi » 6 sie 2011, o 15:12

W Bomi 455ml za 19 zł.
Jest ostry, ale słabszy niż tabasco (testowałem na nie-chiliheadach) ale na pewno dużo ostrzejszy od najostrzejszego vifona.
Mocno czosnkowy, bardzo smaczny. Jedyna wada - dość słony (ale dla mnie wszystko jest za słone)
<smierc>
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Syndi

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1304
Images: 52
Dołączył(a): 16 maja 2011, o 16:13
Lokalizacja: wieś niedaleko od Stolicy
Pochwały: 20
Highscores: 1
Papryki: ...są dla mnie najważniejszą przyprawą

Re: Sriracha with extra garlic

Postprzez Charoshi » 6 sie 2011, o 17:01

Tak, to prawda, jest słony i przy dużej jego ilości potrafi to być wkurzające. Któregoś dnia żarłem jakieś pierożky i polewałem nim je i po kilku już mnie ta słoność wkurzała. Ale co za dużo, to i Salomon nie naleje;)
Gdy kaszanki brak...w oku się czai łza...

Kto gorszy w Dżudo, ten krwawi dużo!
Avatar użytkownika
Charoshi

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 188
Dołączył(a): 9 maja 2011, o 10:24
Lokalizacja: Żyrardów
Papryki:

Re: Sriracha with extra garlic

Postprzez MieszamBigos » 14 sie 2011, o 19:22

Z tym sosem spotkałem się w dwóch wariantach: z symbolem kaczki i koguta. Jedyna różnica była taka, że nakrętki posiadały zielone. Kupiłem je od małych żółtych jegomości na pobliskim bazarku w cenie 15-17zł.Twierdzili oni że "siom to badzio ostre siosiy" co wywołało uśmiech na mojej kaprawej papie przez całą powrotną drogę do domu (nie co dzień ma się okazje nabyć tyle sosu w takiej cenie). Okazały się bardzo ostre, ale tylko dla mojej siostry. Zapachem przypominają zupkę chińska z nadmierną ilością czosnku. W smaku jak nadmienili przedmówcy dominuje sól, a w składzie magia chemii. Summa summarum jako ostrzejsza alternatywa keczupu, dla ludzi którym nie przejadły się zupki vifona.
Avatar użytkownika
MieszamBigos

ŚWIEŻAK
 
Posty: 6
Dołączył(a): 7 sie 2011, o 19:00
Lokalizacja: Ely
Papryki:

Re: Sriracha with extra garlic

Postprzez mivanbazmeg » 7 lut 2013, o 16:59

To masz 3 wersje z 3 chili obok podobny sos tylko z wietnamu chin-su. Chin-su jest trochę mniej ostry i bardziej czosnkowy oba w sumie powyżej troszeczkę zwykłego pikantnego ketchupu. Cena 17 i 5 zł u gościa w sklepie z jakiegoś azjatyckiego kraju. Smak chemiczny osobiście taki żygowaty, czosnek w smaku jak suszony czosnek z chin. Nie kupię więcej tych sosów, chciałem je spróbować.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
mivanbazmeg

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 90
Images: 0
Dołączył(a): 15 lut 2012, o 14:43
Lokalizacja: kraków, beskid niski zachodni
Pochwały: 1
Papryki: Habaner maya red, gorgorong yellow


Powrót do Sosy i dipy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości