pomoc w doborze sosu

pomoc w doborze sosu

Postprzez radek-murawski » 5 sie 2014, o 13:19

witam prosze was o pomoc, bo sam juz sie pogubiłem w sosach najlepiej zamówił bym wszystkie, ale moje fundusze na to nie pozwalają, i dlatego do was moja prośba.
szukam sosu bardzo ostrego, ale nie słodkiego, nie lubie słodkości w sosach, ani owocowego posmaku.lubie tabasco brand ale jest jak dla mnie o wiele za słaby pod względem ostrości, a habanero w smaku mi nie pasował i też był słaby a nie pasował mi właśnie z powodu tego słodkiego posmaku. Zastanawiałem się nad dave's gourmet - ultimate insanity,vicious viper hot sauce! no i blairs mega death albo ultra na mad dog chyba jeszcze nie jestem gotowy <chili> :oops: :d
Avatar użytkownika
radek-murawski

ŚWIEŻAK
 
Posty: 2
Dołączył(a): 5 sie 2014, o 13:01
Papryki: habanero tabasco jolokia,piripiri

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: pomoc w doborze sosu

Postprzez Psyhe » 5 sie 2014, o 14:59

radek-murawski napisał(a): szukam sosu bardzo ostrego, ale nie słodkiego, nie lubie słodkości w sosach, ani owocowego posmaku.


No to jak lubisz "bardzo" ostre to bierz MDI i nie jest on slodki ani owocowy
Obrazek
Avatar użytkownika
Psyhe

CHILIHEADMOD
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 1809
Images: 99
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 16:57
Lokalizacja: U królowej na kolanach
Pochwały: 6
Highscores: 3
Papryki:

Re: pomoc w doborze sosu

Postprzez sic » 5 sie 2014, o 15:07

Albo jak nie lubisz żadnego posmaku to kup extrakt :) ale tak jak psyh powiedział... MDI :D cudo
Avatar użytkownika
sic

CHILIHEAD TEAM
CHILIHEAD
 
Posty: 714
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 17:32
Lokalizacja: Silesia
Pochwały: 2
Papryki:

Re: pomoc w doborze sosu

Postprzez radek-murawski » 6 sie 2014, o 21:27

dzięki bardzo zamówiłem MDI oraz Melinda's Red Savina
Avatar użytkownika
radek-murawski

ŚWIEŻAK
 
Posty: 2
Dołączył(a): 5 sie 2014, o 13:01
Papryki: habanero tabasco jolokia,piripiri

Re: pomoc w doborze sosu

Postprzez Marlo » 19 sie 2014, o 18:41

Witam !
Nie chcąc powielać kolejnych tematów pozwoliłem sobie podpiąć się pod temat forumowego kolegi. Jestem świeżo upieczonym uczestnikiem tego zacnego forum :-P Chciałbym prosić Was o radę dotyczącą wyboru jakiegoś fajnego, dobrze palącego sosu <chili> Aczkolwiek mam dwa wymagania co do owego produktu, mianowicie chciałbym by sos ten był oczywiście porządnie ostry lecz by nie dominowała w nim ani mocno wyczuwalny aromat i smak octu oraz by nie był słony a przynajmniej nazbyt słony np. jak sambal oelek ;) Wiem, że znalezienie takiego sosu nie jest najprostsze ale liczę na Waszą pomoc <salut> Mogę jeszcze podpowiedzieć, że dobrze by było gdyby był gęstawy raczej ponieważ szukam sosidła nadającego się zarówno na kanapki jak i do urozmaicenia smaku dań czy też potraw z grilla. By nakierować Was na jakiś kierunek powiem, że sos ostry z Vifona smakowo całkiem dobrze mi siadał lecz jeśli chodzi o ostrość to wiadomo jak sprawa wygląda :p Na koniec dodam może jeszcze, że pełnią szczęścia będzie gdy ów sos nie będzie również kwaśny w smaku. Wiem, wiem, że mam wymagania ale taki sos to już jest jakiś tam wydatek więc nie chcę chybić a pamiętając zakup któregoś sosu z Blair'sa Zakk Wylde zbytnio zadowolony nie byłem. Dziękuję z góry za pomoc i przepraszam za te może i wygórowane wymagnia :-P

-- 19 sie 2014, o 18:51 --

Przepraszam za post pod postem ale jeszcze jedna sprawa chodzi mi po głowie - czy Ktoś z Was orientuje się jak wygląda sprawa składników w sosach ? Chodzi mi o to czy jeżeli powiedzmy papryka habanero widnieje na pierwszym miejscu w składzie sosu to będzie ona dominującym składnikiem a np. cebula na samym końcu wymieniona będzie świadczyć o tym iż w produkcie jest jej najmniej ? Pytam o to dlatego, że jeżeli nikt nie będzie w stanie wskazać mi odpowiedniego sosu to może sam dam sobie radę bo wiem, że w Polskich przepisach dot. oznaczeń produktów napisano iż produkt którego jest najwięcej widnieje zawsze na pierwszym miejscu w składzie a ten którego udział jest nieznaczny wymieniony jest na samym końcu. Mam w tej kwestii zagwózdkę bo sosiki pochodzą przeważnie z USA a w sklepach w necie nie mam pojęcia czy jest wymieniona kolejność składników wg. prawa Polskiego czy też Amerykańskiego a i też nie wiadomo czy osoba która opis wrzuca skład poda tak jak widnieje na opakowaniu czy też jak tam komu się zachce :p
Avatar użytkownika
Marlo

ŚWIEŻAK
 
Posty: 9
Dołączył(a): 19 sie 2014, o 17:32
Papryki:

Re: pomoc w doborze sosu

Postprzez Marlo » 21 sie 2014, o 19:47

Może jednak Ktoś z Was będzie w stanie coś mi podpowiedzieć, doradzić ? Może chociaż ktokolwiek będzie w stanie mi odpowiedzieć na pytanie jak to wygląda z listą składników które widnieją na opakowaniach sosideł ? To już sporo mi ułatwi, piszę tutaj nadal bo nie chcę zakładać kolejnego tematu i jeśli już to zdecyduje się na to w ostateczności. Dzięki wielkie z góry wszystkim pomocnym Forumowiczom !
Avatar użytkownika
Marlo

ŚWIEŻAK
 
Posty: 9
Dołączył(a): 19 sie 2014, o 17:32
Papryki:

Re: pomoc w doborze sosu

Postprzez tomaszek » 21 sie 2014, o 19:57

Jeżeli w opisie składu nie występuje objaśnienie procentowe to nie sugeruj się kolejnością wymienionych składników.
Generalnie firmy produkujące np.sosy nie przedstawiają swojej receptury na etykietach,trzeba zastosować metodę prób i błędów.
Do zagęszczania sosów polecam skrobię kukurydzianą(nie mylić z mąką) lub mąką z manioku nie mają one zbytnio wpływu na smak,chociaż ja używam ich tylko do zagęszczania sosów słodko-kwaśnych a pozostałe odparowuje do pożądanej konsystencji.
tomaszek

SPONSOR
MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 525
Images: 17
Dołączył(a): 26 sie 2012, o 09:49
Lokalizacja: mazowieckie
Pochwały: 47
Papryki: c.annum,c.chinense,c.baccatum.c.frutescens,frutescens itp... ;)

Re: pomoc w doborze sosu

Postprzez aldorn » 21 sie 2014, o 21:00

Marlo, chyba wiem czemu nikt nie pali się by coś napisać. Rozpisałeś konkurs:
Marlo napisał(a):By nakierować Was na jakiś kierunek powiem, że ...

ale nie dałeś nic na nagrodę...
Avatar użytkownika
aldorn

ROZGADANY
 
Posty: 282
Images: 11
Dołączył(a): 23 lip 2011, o 13:39
Lokalizacja: Nysa
Papryki:

Re: pomoc w doborze sosu

Postprzez Marlo » 21 sie 2014, o 21:47

Rozumiem, że nie łatwa jest to kwestia i dosyć złożona za co przepraszam ale nie chcę zbytnio lokować waluty w czymś co w sumie będzie używane okazjonalnie ;) Ale dziękuję bardzo Tomaszkowi za odp. bo jakiś tam kierunek w moich poszukiwaniach to mi dało. Myślę, że w najbliższym czasie dokonam zamówienia i podzielę się z Wami moimi wrażeniami 8-) A tak z innej beczki to z racji tego, że kuchnia jest moim drugim światem to postaram się podzielić z Wami jakimiś fajnymi przepisami <thumright>
Avatar użytkownika
Marlo

ŚWIEŻAK
 
Posty: 9
Dołączył(a): 19 sie 2014, o 17:32
Papryki:

Re: pomoc w doborze sosu

Postprzez DomeZ » 22 sie 2014, o 08:11

Marlo napisał(a):Witam !
Nie chcąc powielać kolejnych tematów pozwoliłem sobie podpiąć się pod temat forumowego kolegi. Jestem świeżo upieczonym uczestnikiem tego zacnego forum :-P Chciałbym prosić Was o radę dotyczącą wyboru jakiegoś fajnego, dobrze palącego sosu <chili> Aczkolwiek mam dwa wymagania co do owego produktu, mianowicie chciałbym by sos ten był oczywiście porządnie ostry lecz by nie dominowała w nim ani mocno wyczuwalny aromat i smak octu oraz by nie był słony a przynajmniej nazbyt słony np. jak sambal oelek ;) Wiem, że znalezienie takiego sosu nie jest najprostsze ale liczę na Waszą pomoc <salut> Mogę jeszcze podpowiedzieć, że dobrze by było gdyby był gęstawy raczej ponieważ szukam sosidła nadającego się zarówno na kanapki jak i do urozmaicenia smaku dań czy też potraw z grilla. By nakierować Was na jakiś kierunek powiem, że sos ostry z Vifona smakowo całkiem dobrze mi siadał lecz jeśli chodzi o ostrość to wiadomo jak sprawa wygląda :p Na koniec dodam może jeszcze, że pełnią szczęścia będzie gdy ów sos nie będzie również kwaśny w smaku. Wiem, wiem, że mam wymagania ale taki sos to już jest jakiś tam wydatek więc nie chcę chybić a pamiętając zakup któregoś sosu z Blair'sa Zakk Wylde zbytnio zadowolony nie byłem. Dziękuję z góry za pomoc i przepraszam za te może i wygórowane wymagnia :-P

-- 19 sie 2014, o 18:51 --

Przepraszam za post pod postem ale jeszcze jedna sprawa chodzi mi po głowie - czy Ktoś z Was orientuje się jak wygląda sprawa składników w sosach ? Chodzi mi o to czy jeżeli powiedzmy papryka habanero widnieje na pierwszym miejscu w składzie sosu to będzie ona dominującym składnikiem a np. cebula na samym końcu wymieniona będzie świadczyć o tym iż w produkcie jest jej najmniej ? Pytam o to dlatego, że jeżeli nikt nie będzie w stanie wskazać mi odpowiedniego sosu to może sam dam sobie radę bo wiem, że w Polskich przepisach dot. oznaczeń produktów napisano iż produkt którego jest najwięcej widnieje zawsze na pierwszym miejscu w składzie a ten którego udział jest nieznaczny wymieniony jest na samym końcu. Mam w tej kwestii zagwózdkę bo sosiki pochodzą przeważnie z USA a w sklepach w necie nie mam pojęcia czy jest wymieniona kolejność składników wg. prawa Polskiego czy też Amerykańskiego a i też nie wiadomo czy osoba która opis wrzuca skład poda tak jak widnieje na opakowaniu czy też jak tam komu się zachce :p


wg mnie polecam sos blair;s after death ;)
-
Avatar użytkownika
DomeZ

ROZGADANY
 
Posty: 245
Images: 167
Dołączył(a): 15 sie 2013, o 23:28
Lokalizacja: Września
Pochwały: 1
Papryki:

Następna strona

Powrót do Sosy i dipy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości