krem/sos z Węgier

krem/sos z Węgier

Postprzez xlukaszox » 1 lip 2014, o 14:52

Siema właśnie dostałem od mamy z wycieczki całkiem smaczny ostry krem i sos z Węgier.
Obrazek

Co do kremu jest ostry na poziomie habanero orange, Smakiem podchodzi pod jalapeno.Konsystencja idealna do smarowania kanapek lub do innego użycia.
Obrazek
Co do sosu to nie otwierałem jeszcze go ale jak już posmakuje to napisze co nieco ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
xlukaszox

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1217
Images: 280
Dołączył(a): 19 cze 2011, o 16:01
Lokalizacja: Ziemia Lubelska
Pochwały: 12
Papryki: http://www.hot-chili.com

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: krem/sos z Węgier

Postprzez zuk » 26 lip 2014, o 22:49

Otwórz sosik:) Ja znam go dobrze bo regularnie spożywam. Przede wszystkim nie zawiera octu do konserwacji za to jest dość słony. Za to go uwielbiam. Zapachem, smakiem i ostrością przebija zdecydowanie sosy typu sambal oelek. Ja jadłem samabala kupionego od Turka z kebaba i nawet nie ma co porównywać do Erosa Pisty.
Sosik nadaje się super niemal do wszystkiego i jest strasznie uzależniający:)
Generalnie to co masz jest dostępne w Polsce (produkty firmy Univer). Jak kupuję w stoisku sklepu Hungaricum w Warszawie na Połczyńskiej (TESCO). Polecam również koncentrat pomidorowy od nich. Jest pyszny, słodki, nie gorzki i moim zdaniem lepszy od rodzimych.
W sumie to chciałem wysmarować posta na temat tego sosu bo nikt na forum wcześniej o nim nie mówił. Jedzmy więc i oceniajmy. Ja polecam Erosa Pistę.

-- 27 lip 2014, o 00:03 --

Żeby była jasność. Porównywałem powyżej sosy takie:

7199
Avatar użytkownika
zuk

NOWY
 
Posty: 11
Images: 3
Dołączył(a): 19 maja 2013, o 17:46
Lokalizacja: Warszawa
Papryki:

Re: krem/sos z Węgier

Postprzez czarli92 » 27 lip 2014, o 15:23

eros pista bardzo smaczna, kanapki,gulasz,leczo pasuje idealnie ale mogłaby być troche mniej słona..
Avatar użytkownika
czarli92

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 57
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 21:53
Lokalizacja: rzeszów
Pochwały: 2
Papryki:


Powrót do Sosy i dipy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości