Co kolejnego?

Co kolejnego?

Postprzez Veseyron » 29 maja 2014, o 23:33

Trochę w ostatnich dniach potestowałem, więc mogę sprecyzować swoje możliwości i oczekiwania. Mam nadzieję, że pomożecie mi dobrać do nich sos.
Możliwości: Klasyczne tabasco popijam w miarę spokojnie, bez późniejszych konsekwencji. Habankę zjem bez łzawienia, ale popić po minutce muszę. Jalapeno nie robią praktycznie żadnego wrażenia, mocniejszą ostrość wyczuwam jak zjem ich circa 200g.
Oczekiwania: Coś ~5 razy ostrzejszego, mile widziany owocowy smak, ocet nie przeszkadza za bardzo ale mogloby go byc mniej niz w Tabasco. Jesli istnieją jakieś zestawy z sensownym stopniowaniem ostrosci to byłoby idealnie.
Z góry dzięki.
W badaniach wstępnie wyszła mi alergia na kapsaicynę. Dzięki Bogu, to tylko borelioza.
Avatar użytkownika
Veseyron

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 83
Images: 20
Dołączył(a): 28 wrz 2013, o 19:55
Papryki: Kiełkujące habanki

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Co kolejnego?

Postprzez Robcyk » 30 maja 2014, o 00:03

Jesli ostrzejsze niż Tabasco zwykłe to ja bym polecił Blairs After Death. Bardzo mi smakował i jest dużo mniej octowy niz Tabasco. Ale troszkę czuć ocet. Mad Dog Inferno już jest dużo bardziej ostry niz BAD ale octu zero. Chyba że słabszy kupisz niz Blairs After Death, np Blairs Orginal Death. Ale moja rada weź Bad-a hhe. Dasz radę mi bardzo smakował. <thumright> :D
Avatar użytkownika
Robcyk

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 478
Dołączył(a): 9 paź 2011, o 18:56
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Pochwały: 3
Papryki:

Re: Co kolejnego?

Postprzez Veseyron » 31 maja 2014, o 18:44

Okej, a jakieś może zestawy od Blair'sa konkretne polecasz?
W badaniach wstępnie wyszła mi alergia na kapsaicynę. Dzięki Bogu, to tylko borelioza.
Avatar użytkownika
Veseyron

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 83
Images: 20
Dołączył(a): 28 wrz 2013, o 19:55
Papryki: Kiełkujące habanki


Powrót do Sosy i dipy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości