Cholula Chipotle

Cholula Chipotle

Postprzez Syndi » 18 lis 2013, o 19:14

Opis produktu z camacho.pl:
"Cholula Chipotle to smaczna mieszanka oryginalnego „Aromatycznego Ognia” Choluli z dymnym i lekko słodkim smakiem wędzonej papryki Jalapeno – Chipotle. Nadaje zupełnie nowego, sensacyjnego smaku sensacyjny smaku zupom, dressingom, steki, daniom z kurczaka i potrawom z grilla.
Składniki:
Woda, ocet jabłkowy, cukier, papryka (Chipotle, guajillo, Arbol i Piquin), sól, naturalne aromaty, przyprawy, guma ksantanowa, E551, kwas cytrynowy i karmel"
Ostrość - 3


A teraz moja recenzja - po spróbowaniu łyżki sosu:
- konsystencja - płynna, ciut gęstsza od Tabasco;
- zapach - przyjemny, czuć wędzonką;
- smak - od początku czuć ocet dobrej jakości, spod octu przebija wędzona papryka, ogólnie smak zaliczyłbym do kwaśno-pikantnych (ja tam ani słodkości cukru, ani aromatu karmelu nie czuję, a jedynie same wędzone papryki), jak dla kogokolwiek nawet sosy Tabasco są zbyt kwaśne - to niech Cholulę też sobie daruje;
- ostrość - niewielka;
- butelka - ładna etykieta, drewniana zakrętka, klasa sama w sobie;
- dozownik - identyczny jak w buteleczkach sosów Tabasco;
- wrażenie: po Choluli spodziewałem się czegoś więcej, ogólnie octowo-chipotlowy sos "bez wydziwnień", dla mnie troszkę za kwaśny i przydałoby się więcej słodkości, ...a więc dodam syropu po kandyzowanych paprykach - i będzie GUT.
cholula_cplt.JPG
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Syndi

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1304
Images: 52
Dołączył(a): 16 maja 2011, o 16:13
Lokalizacja: wieś niedaleko od Stolicy
Pochwały: 20
Highscores: 1
Papryki: ...są dla mnie najważniejszą przyprawą

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Powrót do Sosy i dipy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości