Mad Dog Inferno (MDI)

Mad Dog Inferno (MDI)

Postprzez eskafal » 10 cze 2011, o 17:36

Klasyk wśród chilihead'ów. Producent sosu Ashley Food Company informuje o 90.000 SHU (mnie się wydaje że jest więcej). W skład sosu wchodzi: ocet winny, melasa, ekstrakt z chili, czosnek, cebula, papryka Jalapeno, przyprawy, guma ksantanowa, goździki. Całość ma gęstą konsystencję i ciemno czerwony kolor.
A teraz coś od siebie:
Dzisiaj przyszła dostawa i pierwszy raz spróbowałem tego sosu - rewelacja. Smakuje jak dobry sos BBQ, dość mocno wyczuwalne są goździki, zupełnie nie czuć octu. Sama ostrość na przyzwoitym poziomie ale tak żeby można było dodać do kanapek (nie jest to ekstrakt, nie zabija). Niejednego nie wprawionego początkującego ostrość może pozamiatać ;) Na pewno będzie stałą pozycją w moim menu.
PS: mój ojciec wsunął dzisiaj małą łyżeczkę tego sosu, podmuchał, posapał, po czym z dziarską miną powiedział: wszystko kwestia treningu. Szacun dla niego :D
Avatar użytkownika
eskafal

ROZGADANY
 
Posty: 201
Images: 0
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 19:11
Lokalizacja: Starachowice
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Mad Dog Inferno (MDI)

Postprzez wlodizw » 10 cze 2011, o 23:49

Mówiłem Ci, że jak go raz spróbujesz to na stałe zagości w Twojej lodówce. Najlepszy sos jaki próbowałem, bo nie wali octem i smakuje jak typowy BBQ. Też uważam, że ma duuużo więcej niż 90.000SHU. Najlepszy do doprawiania ketchupów, bo na czysto jest za mocny jakby polać nim kanapki czy całą kiełbarę. Polecam wszystkim.

http://camacho.pl/sklep/dla-maniakow-os ... g-inferno/
Ostatnio edytowano 23 paź 2013, o 13:52 przez wlodizw, łącznie edytowano 1 raz
trans-8-metylo-N-wanilino-6-nonenamid rządzi


Obrazek
Avatar użytkownika
wlodizw

VIP
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2311
Images: 114
Dołączył(a): 19 kwi 2011, o 10:10
Lokalizacja: Łódź
Pochwały: 7
Papryki: lubię jeść i lubię jak mnie po nich piecze tu i tam...

Re: Mad Dog Inferno (MDI)

Postprzez Oui » 13 cze 2011, o 14:41

Wczoraj otworzylem pierwszy raz sosik i zjadlem z kielbaska z grilla i.. tez uwazam, ze jest wiecej niz 90k, jesli chodzi o smak to sie rozczarowalem, bo wszyscy zachwalaja ten sosik, a dla mnie taki sredni. Jakos smaki BBQ + gozdziki niekoniecznie robia na mnie wrazenie. Mega minus tego sosu to sposob dawkowania. Normalna proba wydostania sosu z butelki = upierdolenie szyjki i wszystkiego w kolo. Butelka taka sama jak przy MDR (na filmiku hanki widac jak to wyglada w praktyce..). Najlepiej to cienki noz wlozyc do srodka i z kocowki noza porcjowac. Jest go duzo jak na ilosc, ktora sie spozywa normalnie do kanapki czy kielbasy, wiec na dlugo starczy nie jak tabasco czy cholula, ktorych leje sie az kanapka ocieka. :p Co do polecania to raczej polecilbym probe sosu u kogos przed zakupem, bo te gozdziki nie beda kazdemu smakowac.
Avatar użytkownika
Oui

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 469
Images: 2
Dołączył(a): 8 maja 2011, o 09:59
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 1
Highscores: 3
Papryki: Purple Flash

Re: Mad Dog Inferno (MDI)

Postprzez karlos » 13 cze 2011, o 14:46

Dzięki za opinie, takie same mam obawy, dlatego też zanim go kupie koniecznie przetestuje go u jakiegoś chilihead'a :)
kocham chili pod każdą postacią :)
Obrazek
Jeśli lubisz chili i cycki to kliknij w baner powyżej <chili>
MIEJSCE NA SPAM--->
Avatar użytkownika
karlos

VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2098
Images: 28
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 14:39
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 1
Papryki:

Re: Mad Dog Inferno (MDI)

Postprzez Charoshi » 13 cze 2011, o 15:19

Ja akurat nie jestem wielkim miłośnikiem tego sosu i niezbyt często go używam. Jest zbyt goździkowy. Ostatnio żarłem sosy bardziej kwaśne/słone (shot to hell, after death) - takie bardziej octowate i któregoś razu zeżarłem parówę z dużą ilością MDI. Kurde, ale mi smakował! Delikatnie słodki, aromatyczny, goździki nie przeszkadzały nic a nic. Na co dzień raczej nie mógłbym go wcinać, ale jako odskocznia od sosów słonych jest znakomity.
Gdy kaszanki brak...w oku się czai łza...

Kto gorszy w Dżudo, ten krwawi dużo!
Avatar użytkownika
Charoshi

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 188
Dołączył(a): 9 maja 2011, o 10:24
Lokalizacja: Żyrardów
Papryki:

Re: Mad Dog Inferno (MDI)

Postprzez Psyhe » 25 sie 2011, o 11:27

W końcu wpadł w moje ręce ,pierwsze wrażenia bardzo pozytywne w zapachu jaki w smaku intensywny
Zdecydowanie ma jakiś motyw przewodni to chyba ten goździk i przyprawy no i faktycznie zero octu :)
Na pierwszy ogień poszła bułka rozkrojona na pół na to plasterek sera ,cały powierzchnia sera posmarowana cienką warstwą sosu
Smarowałem taką dużą wykałaczką bo konsystencja jest jak roztopiona czekolada ale mi to w niczym nie przeszkadza
Dla wprawnego "czilheda" ostrość nie będzie jakaś super masakrytyczna tak sądzę ,jak dla mnie jest w sam raz
Jakieś dziesięć minut przyjemnego palenia i intensywnego pocenia się twarzy miałem ,zdecydowanie godny uwagi
A no i co do tej ostrości to są moje odczucia natenczas bo nie próbowałem jeszcze większej ilości prawdopodobnie kop ma większy niż napisałem <chili>
Obrazek
Avatar użytkownika
Psyhe

CHILIHEADMOD
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 1809
Images: 99
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 16:57
Lokalizacja: U królowej na kolanach
Pochwały: 6
Highscores: 3
Papryki:

Re: Mad Dog Inferno (MDI)

Postprzez Belfegor » 1 wrz 2011, o 13:38

Aż ślinka cieknie jak tak czytam o tym sosiku :D
Belfegor
 

Re: Mad Dog Inferno (MDI)

Postprzez Psyhe » 7 wrz 2011, o 21:21

Oui napisał(a): Mega minus tego sosu to sposob dawkowania. Normalna proba wydostania sosu z butelki = upierdolenie szyjki i wszystkiego w kolo.

Nie zgodzę się z tym ani w 1% ten sos jest tak gesty że można nim "sterować" za pomocą grawitacji wystarczy trochę wprawy ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Psyhe

CHILIHEADMOD
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 1809
Images: 99
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 16:57
Lokalizacja: U królowej na kolanach
Pochwały: 6
Highscores: 3
Papryki:

Re: Mad Dog Inferno (MDI)

Postprzez karlos » 7 wrz 2011, o 21:44

Może dużo zależy od partu sosu, u mnie podobnie sos jest tak gęsty że grawitacja jest za mała aby go wydostać.
kocham chili pod każdą postacią :)
Obrazek
Jeśli lubisz chili i cycki to kliknij w baner powyżej <chili>
MIEJSCE NA SPAM--->
Avatar użytkownika
karlos

VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2098
Images: 28
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 14:39
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 1
Papryki:

Re: Mad Dog Inferno (MDI)

Postprzez Oui » 8 wrz 2011, o 08:47

Jak trzymam butelke do gory nogami pare minut to w koncu spelznie, ale ile mozna czekac ;D Teraz bez problemowo juz wyciagam sosik dlugim, chudym nozykiem.
Avatar użytkownika
Oui

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 469
Images: 2
Dołączył(a): 8 maja 2011, o 09:59
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 1
Highscores: 3
Papryki: Purple Flash

Następna strona

Powrót do Sosy i dipy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron