Sosy Tabasco

Re: Sosy Tabasco

Postprzez wlodizw » 7 sie 2011, o 12:09

kałlanda masz róg włókniarzy i wróbla koło castoramy.
trans-8-metylo-N-wanilino-6-nonenamid rządzi


Obrazek
Avatar użytkownika
wlodizw

VIP
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2311
Images: 114
Dołączył(a): 19 kwi 2011, o 10:10
Lokalizacja: Łódź
Pochwały: 7
Papryki: lubię jeść i lubię jak mnie po nich piecze tu i tam...

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Sosy Tabasco

Postprzez MieszamBigos » 14 sie 2011, o 16:52

Tabasco (Peper Sauce) czerwone - bardzo mi podchodzi ten kwaskawo-octowy posmak, na który dużo osób narzeka. Pikantność delikatnie podkreślająca smak potraw. Preferuje go do gorących zup, albo jako keczup na kanapki.
Tabasco (Green Peper Sauce) zielone - pyszny smak zielonych papryczek jalapeno, fajna konsystencja. Jedyny minus to ostrość na poziomie keczupu z Biedronki.
Tabasco (Habanero Sauce) habanero - fajna pikantność, której brakuje pozostałym sosom. O ile słodkawy smak mi jeszcze tak nie przeszkadzał, to zapach tego tabasco mnie odrzucał.
Mam nadzieje, że uda mi się upolować pozostałe smaki.
Avatar użytkownika
MieszamBigos

ŚWIEŻAK
 
Posty: 6
Dołączył(a): 7 sie 2011, o 19:00
Lokalizacja: Ely
Papryki:

Re: Sosy Tabasco

Postprzez aldorn » 29 wrz 2011, o 19:03

W tym tygodniu Tabasco Habanero w Kauflandzie za 10,99. Pewnie do jutra, więc jak kto lubi to ...
Avatar użytkownika
aldorn

ROZGADANY
 
Posty: 282
Images: 11
Dołączył(a): 23 lip 2011, o 13:39
Lokalizacja: Nysa
Papryki:

Re: Sosy Tabasco

Postprzez Robcyk » 12 lis 2011, o 16:13

Byłem w Kauflandzie i kupiłem dziś Tabasco Habanero. Zmarzłem i chciałem się rozgrzać :lol: a tylko z serii Tabasco coś było. Niecałe 10zł kosztował za małą buteleczkę (60ml).Przyszedłem do domu i tadaaa- pierożki z kapustą i grzybkami. Polałem je sosem i.... pali troszkę ale zaraz przechodzi. Sam w sobie jest trochę kwaśny i za rzadki według mnie. Ale lepszy jest niż zwykłe Tabasco. Gdyby mi bardzo smakował to bardzo szybko by go nie było. A tak to oczywiście go zjem ( na razie bida i nie kupię sobie czegoś lepszego) ale wczoraj zjadlem na wieczór kawałeczek suszonego 7pod i w porównaniu do tabasco habanero to 7pod ma ostość powalającą . Nie jest jakiś najgorszy ale mógłby być mniej kwaśny.
Avatar użytkownika
Robcyk

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 478
Dołączył(a): 9 paź 2011, o 18:56
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Pochwały: 3
Papryki:

Re: Sosy Tabasco

Postprzez wlodizw » 12 lis 2011, o 16:57

Kup sobie MDI a nie w gówna się bawisz :) Wszystkim polecam MDI bo naprawdę jest cudowny. I to nie jest czcze gadanie. Serio.
trans-8-metylo-N-wanilino-6-nonenamid rządzi


Obrazek
Avatar użytkownika
wlodizw

VIP
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2311
Images: 114
Dołączył(a): 19 kwi 2011, o 10:10
Lokalizacja: Łódź
Pochwały: 7
Papryki: lubię jeść i lubię jak mnie po nich piecze tu i tam...

Re: Sosy Tabasco

Postprzez Robcyk » 12 lis 2011, o 19:37

Wlodizw wiem że to nie jest to. Na razie krucho z kasą, ale postaram na mikołaja kupić sobie MDI. Tylko nie wiem czy nie będzie za mocny dla mnie. Dopiero się wprawiam w ostre jedzonko na poważnie ( chociaż nie bardzo mi wolno ). W każdym bądź razie dzięki za poradę. A to wciąga jak cholera <salut>
Avatar użytkownika
Robcyk

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 478
Dołączył(a): 9 paź 2011, o 18:56
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Pochwały: 3
Papryki:

Re: Sosy Tabasco

Postprzez V3rtyX » 12 lis 2011, o 19:48

Tabasco kosztuje 10zl za 60ml. MDI kosztuje 44zl(sos+przesylka) za 150ml. Czyli 150ml tabasco kosztuje troche mniej niz 30zl. MDI wystarczy na conajmniej miesiac a tabasco na tydzien. wiec gdzie tu oszczednosc?
Tabasco ma duzo octu i soli->niezdrowe
'Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w pałacu z drewna i kamienia. Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w budynkach z drewna i z kamienia. Rozłup kawałek drewna, a będę tam
Ktokolwiek odkryje znaczenie tych prawd nie zazna śmierci.
Avatar użytkownika
V3rtyX

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1302
Images: 79
Dołączył(a): 24 maja 2011, o 12:56
Papryki:

Re: Sosy Tabasco

Postprzez Robcyk » 12 lis 2011, o 19:50

V3rtyX wiem o tym ale dziś byłem w Kauflandzie i nie mogłem sie oprzeć. Ale kupię na pewno MDI bo czytam forum i czytam i same dobre opinie o nim są. :)
Avatar użytkownika
Robcyk

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 478
Dołączył(a): 9 paź 2011, o 18:56
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Pochwały: 3
Papryki:

Re: Sosy Tabasco

Postprzez karlos » 12 lis 2011, o 20:26

MDI kilku osobom na forum nie smakuje :)

Jest bardzo gesty, a smaku jak dla mnie za delikatny... jeśli szukasz sosu ciekawego pod względem smaku to polecam Crazy Jerry's Brain Damage.
kocham chili pod każdą postacią :)
Obrazek
Jeśli lubisz chili i cycki to kliknij w baner powyżej <chili>
MIEJSCE NA SPAM--->
Avatar użytkownika
karlos

VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2098
Images: 28
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 14:39
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 1
Papryki:

Re: Sosy Tabasco

Postprzez Syndi » 12 lis 2011, o 22:07

...a ja polecę VV (Vicious Viper) - pasuje do wszystkiego bo nie ma "korzennego" smaku, można z nim zrobić wszystko - nawet dodać do dżemu!, jest co prawda ostrzejszy od MDI - ale wystarczy na dłuuuuuuuuuuuuuuuugo. zawsze możesz nim tuningować keczupy bez wyraźnego wpływu na smak (z pominięciem ostrości)
a tak poza konkursem to sosy blair'sa - są świetne w smaku...
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Syndi

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1304
Images: 52
Dołączył(a): 16 maja 2011, o 16:13
Lokalizacja: wieś niedaleko od Stolicy
Pochwały: 20
Highscores: 1
Papryki: ...są dla mnie najważniejszą przyprawą

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sosy i dipy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości