LIDL - Tydzień Afykański sosy "dilita"

LIDL - Tydzień Afykański sosy "dilita"

Postprzez Syndi » 15 maja 2012, o 16:17

Jako, że byłem w Lidlu i były jakieś nowe sosy:
Obrazek

Więc szybka recenzja środkowego ("Medium").
Na początku z ubolewaniem stwierdziłem że tego najostrzejszego już nie było, więc pokusiłem się na ten środkowy - najdalszy na obrazku (był jeszcze czosnkowy i Wild Herb, ale ze względu na ostrość - 1 papryczkę - nie kupiłem.
Skład: woda, biały ocet, 27% pure chili, olej roślinny, cebula, cytryna, sól, cayenne, skrobia kukurydziana, czosnek, przyprawy.
Konsystencja: płynna, łatwo nalać sos na kanapkę, ale nie spływa z niej (gęściej niż Tabasco a trochę rzadszy niż BAD);
Kolor: (taki jak na zdjęciu ma ten sos po prawej) - Ładny, pomarańczowy, pływają nieliczne kawałki czerwonych papryk i jeszcze bardziej nieliczne pestki;
Butelka: 162ml;
Ostrość: na poziomie zwykłego Tabasco (ciekawe jak ten z 3 papryczkami);
Smak: bardzo cytrynowy - kwaśna cytryna;
Cena: 6,99PLN
Zastosowanie: na razie nie wiem do czego można stosować taki kwaśny sos... może w przyszłości coś się wymyśli :?

stronka: http://www.dilita.co.uk/Peri%20Peri%20sauces.html
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Syndi

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1304
Images: 52
Dołączył(a): 16 maja 2011, o 16:13
Lokalizacja: wieś niedaleko od Stolicy
Pochwały: 20
Highscores: 1
Papryki: ...są dla mnie najważniejszą przyprawą

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: LIDL - Tydzień Afykański sosy "dilita"

Postprzez heartless » 15 maja 2012, o 18:06

Właśnie kosztuję "Hot"-pierwszy z lewej. Przerzuciłem z 70 butelek żeby go znaleźć. Pomyślałem że jak jest medium to i hot musi być. Był ostatni.
Do rzeczy:
-baaaaaaaardzo aromatyczny,
-dość kwaśny ale bardziej cytrynowo-limonkowo niż octowo (czyli dobrze),
-konsystencja i cała reszta jak napisał Syndi (zgadzam się),
-ostrość jak dla mnie ok do bezpośredniego spożywania.
Za tę cenę/ilość bardzo polecam o ile komuś nie przeszkadza że jest kwaśny.

Skład: woda, biały ocet, 30% zielony pure chili, olej roślinny, cebula przeciery, cytryna, sól, pieprz cayenne, skrobia kukurydziana, czosnek i przyprawy.
Avatar użytkownika
heartless

ROZGADANY
 
Posty: 218
Dołączył(a): 17 sty 2012, o 15:41
Papryki:

Re: LIDL - Tydzień Afykański sosy "dilita"

Postprzez rowdy » 28 maja 2012, o 19:30

Kupiłem ten ostry. Ostrość słaba (to było do przewidzenia) na etykiecie powinna być cytryna, bo to główny aromat tego sosu! Ogólnie mi nie podszedł. Jest paskudny ;) Kosz ;)
Avatar użytkownika
rowdy

NOWY
 
Posty: 47
Dołączył(a): 6 cze 2011, o 17:15
Papryki:

Re: LIDL - Tydzień Afykański sosy "dilita"

Postprzez bielorz » 27 cze 2012, o 19:00

Witam! Mnie sosy ucieszyły strasznie ponieważ kiedyś pracowałem w Anglii w restauracji nandos i te sosy są dokładnie takie same zarówno w smaku jak i firma która je produkuje jest ta sama tak więc używane są głównie do grillowanego kurczaka, dokłądnie to zamarynowanego w normalnej łagodnej marynacie kurczaka wstępnie upieczonego w piecu kładło się na grilla i za pomocą pendzelka smarowało kurczaka kilkakrotnie aż się ładnie nie ugrillował. Ostrość extra hot uzyskiwaliśmy smarując hotem kilka razy. Po więcej przepisów zapraszam na www.nandos.co.uk ;)
Avatar użytkownika
bielorz

ŚWIEŻAK
 
Posty: 1
Dołączył(a): 27 cze 2012, o 18:53
Papryki:

Re: LIDL - Tydzień Afykański sosy "dilita"

Postprzez Polishteam » 27 cze 2012, o 19:05

Testował ktoś Jalapeno ?
Avatar użytkownika
Polishteam

GOD OF CHILIHEAD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1180
Images: 451
Dołączył(a): 13 kwi 2011, o 10:18
Pochwały: 4
Highscores: 1
Papryki:

Re: LIDL - Tydzień Afykański sosy "dilita"

Postprzez emzej67 » 28 cze 2012, o 20:43

Sosy średnie kupiłem p.p. hot bardziej cytrynowy niż paprykowy pasuje do sałatek i w dodatku na etykietce z tyłu pisze spożyć z w ciągu 4 tygodni także lipa. Niema ogólnie nadruku z data ważności. Pozdro 600
Avatar użytkownika
emzej67

NOWY
 
Posty: 40
Images: 0
Dołączył(a): 17 lut 2012, o 16:55
Lokalizacja: Kotowa Wola
Papryki:


Powrót do Sosy i dipy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości