Tajskie pasty curry

Tajskie pasty curry

Postprzez Mr. Ed » 13 cze 2014, o 12:13

Były wspominane w innych dyskusjach, ale uważam że zasługują na osobny wątek.

Jedna z moich podstawowych mieszanek przyprawowych, dostępna w kubkach 400 g i 1 kg. Zasadniczo istnieją trzy główne odmiany: curry żółte, czerwone i zielone, w różnych odmianach. Żółte jest najłagodniejsze, zielone (moje ulubione) najostrzejsze. Przygotowane zgodnie z przepisem zielone curry raczej nie zaszokuje chiliheada, ale dla zwykłego śmiertelnika może stanowić niejakie wyzwanie.

We wszystkich odmianach podstawowe składniki to chili w stosownym kolorze, trawa cytrynowa, czosnek, szalotka, sól, galangal, do tego inne w mniejszych ilościach i różnych proporcjach. Może zawierać pastę z krewetek. Bez konserwantów, barwników, glutaminianu sodu itp. Jedyną wadą, jak na mój gust, jest zbyt duża zawartość soli, więc radziłbym zacząć gotowanie od 2/3 ilości podanej w przepisie na opakowaniu. Dodać chili wedle uznania :D

Wyjątkowo prosta w użyciu, zacząć od podsmażenia pasty na oleju z kilkoma łyżkami mleczka kokosowego, wrzucić mięso pokrojone w kostkę, dolać mleczka kokosowego, gotować aż mięso zmięknie, pod koniec wrzucić warzywa (żeby pozostały kruche) i tyle. Jeśli ktoś jest tak leniwy jak ja, dobrze sprawdzają się mrożone "chińskie" mieszanki warzyw, np. z Biedronki. Gotowe curry, w przeciwieństwie do indyjskich, powinno być dość rzadkie, taka prawie zupka. Zamiast mleczka można dosypać wiórków kokosowych.

Wersja tej pasty dostępna w Lidlu jest wyraźnie rzadsza, nie miałem okazji wypróbować ale ktoś chyba przyoszczędził na składnikach i dodał wody...

Foto z kolekcji własnej, już kilkanaście kubków zużyłem.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
.

Wysłane z mojego starego peceta z użyciem palców.

Growbox na białych LED-ach | Growlog 2014 | Growlog 2015 | Growlog 2016 | Growlog 2017
Avatar użytkownika
Mr. Ed

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1024
Images: 380
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 10:47
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 55
Papryki: 2 kilo suszu z ubiegłych sezonów

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Tajskie pasty curry

Postprzez Pablot » 13 cze 2014, o 12:48

Jaki termin przydatnosci ma to cudo? Gdzie mozna dostac?
"Tylko idiota ma porządek. Geniusz potrafi zapanować nad chaosem." (Albert Einstein) (ʘ‿ʘ)
Growlog
Avatar użytkownika
Pablot

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 90
Dołączył(a): 14 maja 2013, o 23:20
Lokalizacja: 0-22
Pochwały: 1
Papryki: Lemon Drop, Gusto Purple, Apache, Explosive Ember, Bishop Crown

Re: Tajskie pasty curry

Postprzez V3rtyX » 13 cze 2014, o 12:49

Bardzo czesto gosci w mojej kuchni :) Nawet ten weekend planuje zrobic czerwone curry z kurczakiem i krewetkami.
Moim zdaniem tajskie curry znacznie przewyzsza smakiem indyjskie.

Osobiscie wole zrobic paste samemu. Duzo mocniejszy smak.
'Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w pałacu z drewna i kamienia. Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w budynkach z drewna i z kamienia. Rozłup kawałek drewna, a będę tam
Ktokolwiek odkryje znaczenie tych prawd nie zazna śmierci.
Avatar użytkownika
V3rtyX

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1302
Images: 79
Dołączył(a): 24 maja 2011, o 12:56
Papryki:

Re: Tajskie pasty curry

Postprzez wolek68 » 13 cze 2014, o 13:00

Często dosyć bywają w Lidlu:Zielona,żółta i czerwona.Jak kupie 3 to 2 wrzucam do zamrażarki i w potrzebie po kawałku sobie odłamuje.
pasty.JPG
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
wolek68

VIP
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 1855
Images: 11
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 06:48
Lokalizacja: Koszalin
Pochwały: 11
Papryki:

Re: Tajskie pasty curry

Postprzez Mr. Ed » 13 cze 2014, o 13:13

Pablot napisał(a):Jaki termin przydatnosci ma to cudo? Gdzie mozna dostac?

Szczelnie zamknięta (w kubku jest woreczek foliowy) bodajże 2 lata, po otwarciu może spokojnie kilka miesięcy w lodówce poleżeć, przy takiej zawartości chili, czosnku i soli raczej nie ma tendencji do psucia :)

Ja przywożę z chińskich supermarketów w Wiedniu, kosztuje od 1,5 do 3 Euro. U nas na alledrogo jakieś 12 zł + transport, a w dużych miastach pewnie znajdziesz w azjatyckich sklepach.

V3rtyX napisał(a):Osobiscie wole zrobic paste samemu. Duzo mocniejszy smak.

Och, nie wątpię, ale w kuchni jestem zwykle leniwy, a ten gotowiec daje dobre wyniki przy minimum wysiłku :D
.

Wysłane z mojego starego peceta z użyciem palców.

Growbox na białych LED-ach | Growlog 2014 | Growlog 2015 | Growlog 2016 | Growlog 2017
Avatar użytkownika
Mr. Ed

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1024
Images: 380
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 10:47
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 55
Papryki: 2 kilo suszu z ubiegłych sezonów


Powrót do Przyprawy, marynaty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron