Moje ulubine marynaty

Moje ulubine marynaty

Postprzez Raccoon » 27 lut 2013, o 01:10

Osobiście bardzo lubię i polecam:

Ogóreczki z chilli (przynajmniej piszą tak na etykiecie) z biedronki. Kosztują około 6 zł za całkiem spory słoiczek (biorąc pod uwagę inne tego typu przetwory) i są całkiem ostre oraz dobrze przyprawione. Bardzo przyjemne jako przekąska do piwka czy wódeczki ze znajomymi.

Nachos Jalapenos - sklepach sieci Piotr i Paweł poza tajskimi i chińskimi przyprawami znalazłem niezły wybór marynowanych papryczek. Dostępne są w maleńkich puszeczkach, pokrojone w plastry - za 5 zł lub Jalapeno w większym słoiczku za 12. Te drugie nieco rozczarowały mnie ostrością ale są pyszne i chrupiące. Świetnie nadają się do burrito czy chili con carne dodając kwaskowatości. Lubię je także wrzucić na kanapkę.

Marynowane peperoni z Lidla - dostępne cały czas, nie tylko w tygodniach meksykańskich około 4 zł. za słoiczek. Jak dla mnie są optymalnie ostre aby przegryźć do śniadania czy kolacji, albo dorzucić trochę do potrawy.

Dla mieszkańców Szczecina - podobno chłopaki w kebabie niedaleko wydziałów: Architektury, Nauk o zdrowiu, Informatyki (wjazd z drugiej strony niż Żołnierska) sprzedają całkiem smaczne i dosyć ostre marynowane papryczki. Jadłem je u koleżanki na sylwestra, czuć było w nich ocet - całkiem wyraźnie, ale moc była w nich duża ;) Z tego co pamiętam były to małe owoce ok. 3 - 4 cm żółtawo - zielonkawe. Jeżeli uda mi się dokładniej obadać ten temat to podzielę się wrażeniami. Miały to czego trzeba - moc i fajny smak + twardość, choć niektóre były zbyt nasiąknięte octem.

NIE polecam Peperoni Pudliszek i Rolnika. Smakują jak zamarynowana zwykła słodka papryka, zero ostrości i bardzo niechlujny, nieapetyczny wygląd - po wyjęciu ze słoika długie sflaczałe papryczki z ohydną skórą, której można by używać zamiast taśmy izolacyjnej. Zdecydowanie odradzam.
Avatar użytkownika
Raccoon

NOWY
 
Posty: 10
Dołączył(a): 10 lut 2013, o 16:56
Lokalizacja: Szczecin
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Moje ulubine marynaty

Postprzez 4ndrew » 27 lut 2013, o 01:18

Ulubione to własne , nie po to uprawiamy chili żeby jakis chłam kupowac i przepłacać :P
Avatar użytkownika
4ndrew

CHILIHEAD
 
Posty: 840
Images: 519
Dołączył(a): 16 mar 2012, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 5
Papryki: omnomnom

Re: Moje ulubine marynaty

Postprzez Raccoon » 27 lut 2013, o 11:51

Z pewnością, ale kiedy nie posiadamy własnych zbiorów trzeba jakoś sobie radzić ;)
Avatar użytkownika
Raccoon

NOWY
 
Posty: 10
Dołączył(a): 10 lut 2013, o 16:56
Lokalizacja: Szczecin
Papryki:

Re: Moje ulubine marynaty

Postprzez 4ndrew » 27 lut 2013, o 11:53

Z kupnych to moim zdaniem bdb sa krojone Jalapeno od Fregatty czy jakos tak - lepsze i ostrzejsze niz te z La Costeny .
Avatar użytkownika
4ndrew

CHILIHEAD
 
Posty: 840
Images: 519
Dołączył(a): 16 mar 2012, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 5
Papryki: omnomnom

Re: Moje ulubine marynaty

Postprzez Seblite88 » 27 lut 2013, o 12:24

A ja posiadam właśnie jalapeno z firmy kier nawet dobre cena nie duża bo 6 zł za 340 gr samych papryk 180 gr
Avatar użytkownika
Seblite88

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 149
Images: 117
Dołączył(a): 22 sty 2013, o 17:51
Pochwały: 1
Papryki:

Re: Moje ulubine marynaty

Postprzez Raccoon » 27 lut 2013, o 20:49

A czy możecie jeszcze napisać, gdzie je dostać? Chętnie wypróbuję. Ja mam właśnie La Costena z PiP.
Avatar użytkownika
Raccoon

NOWY
 
Posty: 10
Dołączył(a): 10 lut 2013, o 16:56
Lokalizacja: Szczecin
Papryki:

Re: Moje ulubine marynaty

Postprzez Boro69 » 15 kwi 2013, o 17:04

Ktoś jeszcze spotkał sie z tym peperoni z lidla? NIe mogę go znaleźć :/
Avatar użytkownika
Boro69

NOWY
 
Posty: 28
Images: 12
Dołączył(a): 14 kwi 2012, o 09:00
Lokalizacja: Podlasie
Papryki:

Re: Moje ulubine marynaty

Postprzez Raccoon » 23 maja 2013, o 11:39

Dziwne, widziałem je w każdym Lidlu - stoją wśród innych marynat (Ogórki, oliwki, papryka itp.) Tak toto wygląda:

Obrazek

A takie Jalapeno były w tygodniu Meksykańskim w Lidlu - żałuję że wziąłem tylko dwa słoiczki (kosztowały około 6 zł) Są bardzo chrupiące i w dobrej marynacie.

Obrazek
Avatar użytkownika
Raccoon

NOWY
 
Posty: 10
Dołączył(a): 10 lut 2013, o 16:56
Lokalizacja: Szczecin
Papryki:

Re: Moje ulubine marynaty

Postprzez heartless » 23 maja 2013, o 15:18

Mnie te "Halapeńjo" <thumright> też smakowały, poszły za jednym zamachem a szkoda że tylko jeden słoik wziąłem :(
Avatar użytkownika
heartless

ROZGADANY
 
Posty: 218
Dołączył(a): 17 sty 2012, o 15:41
Papryki:

Re: Moje ulubine marynaty

Postprzez Raccoon » 27 maja 2013, o 12:52

Muszę przejechać się po jakichś mniej okupowanych Lidlach w Szczecinie niż do tego gdzie zazwyczaj jeżdżą, może jakieś pojedyncze sztuki jeszcze się uchowały :)
Avatar użytkownika
Raccoon

NOWY
 
Posty: 10
Dołączył(a): 10 lut 2013, o 16:56
Lokalizacja: Szczecin
Papryki:

Następna strona

Powrót do Przyprawy, marynaty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron