ucisk w brzuchu

Zjadłeś i co teraz....

ucisk w brzuchu

Postprzez grabi » 22 sty 2019, o 09:02

Mam problem-zagadkę. Robię sobie sos z dodatkiem butlah brown. Daję może pół papryczki, może nawet mniej. Cienko smaruję i sos lekko mnie piecze. Mam wrażenie że ma poziom jalapów. Mam po nim lekką zgagę i taki ucisk jakby kamienie w żołądku. Ogólnie ciężkie do zidentyfikowania uczucie, ale nieprzyjemne. Trwa to pół dnia nawet dłużej.
W niedzielę zrobiliśmy sobie z moją żoną pizzę. Na swoją połowę dałem równą warstwę habanero white. Łzy, gile, pot i wzdychania. Paliło godnie ale brzuch ok. Wczoraj zrobiłem sobie z tym moim sosikiem w pracy i znowu zgaga i ucisk w żołądku.
Konia z rzędem temu co mi wyjaśni co jest przyczyną i jak to rozwiązać żeby takiego uczucia nie było. Sos jest naprawdę słaby, składniki świeże dobrej jakości. Pytam bo mam trochę słoików z tymi paprykami na zimę.
Avatar użytkownika
grabi

NOWY
 
Posty: 12
Dołączył(a): 22 kwi 2018, o 10:33
Papryki: Jalapeno i chilli

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: ucisk w brzuchu

Postprzez Mr. Ed » 22 sty 2019, o 09:24

Może reakcja alergiczna na któryś składnik sosu?
.

Wysłane z mojego starego peceta z użyciem palców.

Growbox na białych LED-ach | Growlog 2014 | Growlog 2015 | Growlog 2016 | Growlog 2017
Avatar użytkownika
Mr. Ed

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1024
Images: 380
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 10:47
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 55
Papryki: 2 kilo suszu z ubiegłych sezonów

Re: ucisk w brzuchu

Postprzez grabi » 6 lut 2019, o 13:21

Trochę to zajęło ale robiłem badania. Teraz od tygodnia testuję nową partię sosu. Ten sam skład, proporcje składników na oko takie same. Sos smaczny, brak ucisku w brzuchu jak po zjedzeniu starej partii. Próbowałem składniki pojedynczo jeść, też żadnych problemów nie ma. Jedyne wyjaśnienie jaki mi przychodzi do głowy to źle wypłukany garnek - resztki płynu do naczyń + ostra papryka zrobiły swoje.
Dziękuję za pomoc. Temat do zamknięcia.
Avatar użytkownika
grabi

NOWY
 
Posty: 12
Dołączył(a): 22 kwi 2018, o 10:33
Papryki: Jalapeno i chilli


Powrót do Gdy pali i piecze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron