Ogień w brzuchu.

Zjadłeś i co teraz....

Ogień w brzuchu.

Postprzez Ananas » 30 sie 2016, o 20:04

Wiadomo jak załagodzić pieczenie w gębie. Ale jak poradzić sobie z bólem w brzuchu gdy się przesadzi z ilością?
Dzisiaj odebrałem papryki od sierry. Oczywiście towar pierwsza klasa. I pierwszy raz spróbowałem w życiu coś ostrzejszego niż jalapeno. A mianowicie habanero red. Zjadłem dwie, w dodtaku na pusty żołądek. Aktualnie jestem "po wszystkim", ale przesz ostatnie dwie godziny leżałem konając z bólu żołądka. Da się jakoś to powstrzymać?
Avatar użytkownika
Ananas

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 75
Images: 18
Dołączył(a): 31 maja 2016, o 16:29
Papryki: Jalapeno

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Ogień w brzuchu.

Postprzez mih000 » 30 sie 2016, o 20:50

Niestety nie. Żołądek jest bardzo unerwiony, a kapsaicyna jak wiadomo daje impuls bólowy (jak już to czujesz to jest za późno). Co prawda twarz i jama ustna jest też silnie unerwiona, ale te rejony są bardziej przyzwyczajone do impulsów. Dla przykładu przypomnij sobie jak "chleb stanie na żołądku" jak źle pogryziesz ;) jaki to jest ból, a gryząc chleb masz wrażenie że był mega miękki, tym czasem w jelitach lekkie zaczopowanie powoduje intensywne odczucie.
Avatar użytkownika
mih000

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1049
Images: 256
Dołączył(a): 24 lut 2014, o 13:58
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 41
Papryki: Głównie superhoty :)

Re: Ogień w brzuchu.

Postprzez Ananas » 30 sie 2016, o 21:22

tak myślałem ;) dzięki za odpowiedź <salut>
Avatar użytkownika
Ananas

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 75
Images: 18
Dołączył(a): 31 maja 2016, o 16:29
Papryki: Jalapeno


Powrót do Gdy pali i piecze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron