Czy ostrym żarciem można sobie zrobić krzywdę?

Zjadłeś i co teraz....

Re: Czy ostrym żarciem można sobie zrobić krzywdę?

Postprzez V3rtyX » 22 maja 2014, o 10:35

Nie chce mi sie czytac calego tematu ale moim zdaniem nie da sie zatruc ostrym.

Dlaczego? Poniewaz nie bedziemy w stanie zjesc toksycznej ilosci kapsaicyny. Mysle, ze chiliheadowy noob by mial duze problemy po zjedzeniu ekstraktu ale nooby nie biora sie za ekstrakty. Z czasem organizm sie uodprni na kapse i juz nic mu nie zaszkodzi.

Ludzie pili czysta kapsaice w spirytusie i jakosc przezyli. Nie martwilbym sie zwyklymi paprykami.
'Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w pałacu z drewna i kamienia. Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w budynkach z drewna i z kamienia. Rozłup kawałek drewna, a będę tam
Ktokolwiek odkryje znaczenie tych prawd nie zazna śmierci.
Avatar użytkownika
V3rtyX

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1302
Images: 79
Dołączył(a): 24 maja 2011, o 12:56
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Czy ostrym żarciem można sobie zrobić krzywdę?

Postprzez Azura » 18 paź 2014, o 00:06

Myślę, że na tej stronie jest wiele wyjaśnione http://biuletynfarmacji.wum.edu.pl/1302 ... ienko.html

Jeśli chodzi o szkodliwość kapsaicyny to głównie cierpi wątroba. Organizm traktuje ten związek jako umiarkowaną truciznę, więc magazynuje w wątrobie. Nie polecam też robienia przetworów (głównie sosów) z ostrych chili osobom z astmą czy nadreaktywnością oskrzeli.
Zatruć można się wszystkim. Wszystko zależy od ilości i kombinacji. Każdy z nas jest inny i inaczej funkcjonuje. Tu nie ma reguły
Azura
 

Re: Czy ostrym żarciem można sobie zrobić krzywdę?

Postprzez ostry » 28 mar 2015, o 00:42

Azura napisał(a):Myślę, że na tej stronie jest wiele wyjaśnione http://biuletynfarmacji.wum.edu.pl/1302 ... ienko.html

Jeśli chodzi o szkodliwość kapsaicyny to głównie cierpi wątroba. Organizm traktuje ten związek jako umiarkowaną truciznę, więc magazynuje w wątrobie. Nie polecam też robienia przetworów (głównie sosów) z ostrych chili osobom z astmą czy nadreaktywnością oskrzeli.
Zatruć można się wszystkim. Wszystko zależy od ilości i kombinacji. Każdy z nas jest inny i inaczej funkcjonuje. Tu nie ma reguły


:) Jaka trucizna. Dla mnie to najlepszy afrodyzjak. Po superhotach mam mega power w łóżku.
Avatar użytkownika
ostry

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 77
Dołączył(a): 7 lut 2013, o 21:47
Lokalizacja: Rzeszów
Papryki:

Poprzednia strona

Powrót do Gdy pali i piecze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości