Czy ostrym żarciem można sobie zrobić krzywdę?

Zjadłeś i co teraz....

Re: Czy ostrym żarciem można sobie zrobić krzywdę?

Postprzez Walkero » 30 paź 2013, o 09:16

Czy ktoś z was podczas robienia sosów ( gotowania) z odmian ekstra mocnych typu Bhut, Morouga miał jakieś problemy ze sobą, dziwne zachowania organizmu w reakcji na unoszące się opary z tych papryk? Mnie dopadł ostatnio taki jakby stan "nieważkości" z zawrotami głowy, ale bez jakichkolwiek oznak pieczenia, szczypania. Wcześniej przy gotowaniu Habanero i 7Pod czegoś takiego nie doświadczyłem. Przyznam, że strach mnie ogarnął bo czytalem wiele tekstów o reakcjach organizmu na kapse ale o czymś takim nie pisali :)
Avatar użytkownika
Walkero

NOWY
 
Posty: 12
Images: 11
Dołączył(a): 23 lip 2013, o 10:37
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Czy ostrym żarciem można sobie zrobić krzywdę?

Postprzez heartless » 30 paź 2013, o 09:27

Podczas gotowania <chili> zawsze uważam i otwieram okno żeby zrobić dosłownie przeciąg, nigdy czegoś takiego nie miałem. Za to mój ojciec gotował sobie jakiś tam sos ostatnio (wciągnął się <chili> ) i wrzucił krojonego wcześniej gołymi "ręcoma" Bhuta. Mówił mi po kilku dniach, że takich przeżyć to nocy nawet poślubnej nie zaznał. Tak na serio był bliski dzwonienia po pogotowie. Trudności z oddychaniem, ból przy przełykaniu śliny i oczywiście ogromne pieczenie dłoni. Ostrzegałem go ale myślał, że przesadzam. Przekonał się sam.
Ostatnio edytowano 25 maja 2014, o 00:12 przez heartless, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
heartless

ROZGADANY
 
Posty: 218
Dołączył(a): 17 sty 2012, o 15:41
Papryki:

Re: Czy ostrym żarciem można sobie zrobić krzywdę?

Postprzez Walkero » 30 paź 2013, o 10:44

Czyli dostałem nauczkę za igranie z ogniem <chili> Ja niby załączyłem okap na Full i lekko uchyliłem okno. Może błędem było gotowanie pod przykryciem, gdzie ta moc się gromadziła? Na przyszłość muszę obrać jakąś dobrą strategię działania, aby się nie wykończyć <chili>.

Przy okazji pozdrawiam SIERRA38 za dobry towar <chili>
Avatar użytkownika
Walkero

NOWY
 
Posty: 12
Images: 11
Dołączył(a): 23 lip 2013, o 10:37
Papryki:

Re: Czy ostrym żarciem można sobie zrobić krzywdę?

Postprzez wolek68 » 30 paź 2013, o 14:15

Ja przy najostrzejszych jak robie to stosuje taki zestaw :DPlus podwójne rękawiczki nitrylowe.
1237063_574594185909247_312696872_n.jpg
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Ostatnio edytowano 30 paź 2013, o 16:57 przez wolek68, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
wolek68

VIP
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 1855
Images: 11
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 06:48
Lokalizacja: Koszalin
Pochwały: 11
Papryki:

Re: Czy ostrym żarciem można sobie zrobić krzywdę?

Postprzez qielbux » 30 paź 2013, o 14:21

Walkero napisał(a):Czy ktoś z was podczas robienia sosów ( gotowania) z odmian ekstra mocnych typu Bhut, Morouga miał jakieś problemy ze sobą, dziwne zachowania organizmu w reakcji na unoszące się opary z tych papryk? Mnie dopadł ostatnio taki jakby stan "nieważkości" z zawrotami głowy, ale bez jakichkolwiek oznak pieczenia, szczypania. Wcześniej przy gotowaniu Habanero i 7Pod czegoś takiego nie doświadczyłem. Przyznam, że strach mnie ogarnął bo czytalem wiele tekstów o reakcjach organizmu na kapse ale o czymś takim nie pisali :)


Uważaj jeśli masz astmę :)

Ale faktycznie, rękawiczki, maska i otwarte okno. Przy habankach nie zauwazyłeś bo są za słabe. Wesoło się robi od 1 mln SHU w górę ;) Poza tym, jesli dodajesz octu, to pamiętaj, że paruje jak szalony i jeszcze mocniej roznosi wszystko.
http://camacho.pl Najzajebiściejszy sklep z ostrymi sosami i przyprawami. Słowem - kulinarny orgazm Chilihead'a :D
Avatar użytkownika
qielbux

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 96
Images: 1
Dołączył(a): 4 sty 2012, o 10:41
Lokalizacja: Wwa
Papryki:

Re: Czy ostrym żarciem można sobie zrobić krzywdę?

Postprzez Walkero » 30 paź 2013, o 15:32

No to ładnie panowie. Szkoda że wcześniej takich zdjęć nie wrzuciliście <chili> A ja tak na luzaka podszedłem do tego :D Nie pozostaje mi nic innego jak zaopatrzyć się w taki zestawik i dokończyć sosik żeby się baza nie zmarnowała :lol:
Avatar użytkownika
Walkero

NOWY
 
Posty: 12
Images: 11
Dołączył(a): 23 lip 2013, o 10:37
Papryki:

Re: Czy ostrym żarciem można sobie zrobić krzywdę?

Postprzez heartless » 30 paź 2013, o 21:46

Pomimo że wolek nie wygląda zbyt zacnie to szacunek, tak powinien wyglądać "strój ochronny" w trakcie gotowania <chili> Zwłaszcza dla niewprawionych jak mój ojciec, co sobie Bhuty gotował jak śliwki.
Avatar użytkownika
heartless

ROZGADANY
 
Posty: 218
Dołączył(a): 17 sty 2012, o 15:41
Papryki:

Re: Czy ostrym żarciem można sobie zrobić krzywdę?

Postprzez xlukaszox » 30 paź 2013, o 22:00

qielbux napisał(a):
Walkero napisał(a):Ale faktycznie, rękawiczki, maska i otwarte okno. Przy habankach nie zauwazyłeś bo są za słabe. Wesoło się robi od 1 mln SHU w górę ;) Poza tym, jesli dodajesz octu, to pamiętaj, że paruje jak szalony i jeszcze mocniej roznosi wszystko.


Dokładnie bez tego nie można gotować bo to już nie przelewki, jeszcze przy dzieciach nie ma co, te wszystkie komercyjne sosiki produkują wiadomo wszystko w zamkniętych pomieszczeniach z pro wentylacja i bezpieczeństwem ;)
Avatar użytkownika
xlukaszox

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1217
Images: 280
Dołączył(a): 19 cze 2011, o 16:01
Lokalizacja: Ziemia Lubelska
Pochwały: 12
Papryki: http://www.hot-chili.com

Re: Czy ostrym żarciem można sobie zrobić krzywdę?

Postprzez Psyhe » 30 paź 2013, o 22:04

A gdzie mają gotować ? u klienta w domu ?
Dziwne porównanie :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Psyhe

CHILIHEADMOD
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 1809
Images: 99
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 16:57
Lokalizacja: U królowej na kolanach
Pochwały: 6
Highscores: 3
Papryki:

Re: Czy ostrym żarciem można sobie zrobić krzywdę?

Postprzez xlukaszox » 30 paź 2013, o 22:08

Psyh dałem taki przykład a nie porównanie :P
Avatar użytkownika
xlukaszox

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1217
Images: 280
Dołączył(a): 19 cze 2011, o 16:01
Lokalizacja: Ziemia Lubelska
Pochwały: 12
Papryki: http://www.hot-chili.com

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Gdy pali i piecze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron