Wędzone Jalapeno/Chipotle

Dobra przyprawa, to zrobiona własnoręcznie.

Wędzone Jalapeno/Chipotle

Postprzez xlukaszox » 9 lis 2014, o 20:40

Jako chilihead nie może obejść się w mojej kuchni bez wędzonego Jalapeno zwanym Chipotle, kto dopiero zaczyna z ostrym to ma możliwość w umieszczonym na dole linku dowiedzieć się trochę więcej informacji o Jalapeno
http://chilihead.pl/viewtopic.php?f=57&t=632

Oczywiście nadaję się jako puder w tym celu używamy do mielenia młynka elektrycznego lub ręcznego ;)
Obrazek
Obrazek
Co do porcji przygotowanych do mielenia najlepiej je wcześniej wysuszyć np. w piekarniku, suszarce do grzybów na kruche kawałki ponieważ w przechowywanych pojemnikach nie będą się sklejać w jedną bryłę tylko nadal będzie to krucha sucha konsystencja :)
Obrazek
Drugim sposobem przechowywania jest przechowywanie Chipotle w kawałkach co ma też swoje plusy a mianowicie pozostaje w nich aromat, smak i to co najlepsze w wędzonych papryczkach
Obrazek
Avatar użytkownika
xlukaszox

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1217
Images: 280
Dołączył(a): 19 cze 2011, o 16:01
Lokalizacja: Ziemia Lubelska
Pochwały: 12
Papryki: http://www.hot-chili.com

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Wędzone Jalapeno/Chipotle

Postprzez wlodizw » 12 lis 2014, o 21:16

Tego nie wędziła stara meksykanka więc odpada :P
trans-8-metylo-N-wanilino-6-nonenamid rządzi


Obrazek
Avatar użytkownika
wlodizw

VIP
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2311
Images: 114
Dołączył(a): 19 kwi 2011, o 10:10
Lokalizacja: Łódź
Pochwały: 7
Papryki: lubię jeść i lubię jak mnie po nich piecze tu i tam...

Re: Wędzone Jalapeno/Chipotle

Postprzez Sargento Garcia » 16 lis 2014, o 18:32

Nie skreślaj tych wędzonych chipotle tak szybko, może jak xlukaszox był mały to był starą meksykanką?
Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji!
Avatar użytkownika
Sargento Garcia

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 630
Images: 9
Dołączył(a): 15 kwi 2011, o 09:40
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 2
Papryki: Dla mnie żółty bell to szczyt możliwości


Powrót do Przyprawy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron